اخبار

پانزدهمین یادواره شهدای شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

پانزدهمین یادواره شهدای شرکت فولاد خوزستان برگزار شد
پانزدهمین یادواره شهدا و بزرگداشت ایثارگران و گردهمایی مجازی بسیجیان شرکت فولاد خوزستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی، پانزدهمین یادواره شهدا و بزرگداشت ایثارگران و گردهمایی مجازی بسیجیان شرکت فولاد خوزستان با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) استان خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی استاد حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام سید امیر میرعلایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع) شهرستان اهواز و جمعی از مسئولان و با استقبال علی قلعه نوی مدیرعامل و رضا طاهری رییس هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان، ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۹ در مسجد حضرت رسول اکرم (ص) این شرکت و همزمان به صورت مجازی برگزار شد. 
در ابتدای این مراسم، سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان اظهار داشت: در طول هشت سال دفاع مقدس، دشمن بعثی دست به هر کاری برای مغلوب نمودن ایران در جنگ نمود. یکی از این موارد حمله به زیرساخت‌های کشور بود. شرکت فولاد خوزستان در طول جنگ ۳ مرتبه مورد آماج حملات دشمن بعثی قرار گرفت. در یکی از این حملات که در سال ۱۳۶۴ رخ داد، این مجموعه عظیم صنعتی بیش از دو ساعت زیر آتش بمباران بود. این شرکت افتخار دارد ۵۵ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی نموده و به پشتوانه آنان، همچنان چرخ صنعتی شرکت در مسیر اعتلای کشور به حرکت خود ادامه می‌دهد. 
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان افزود: یکی از اهداف دشمنان، براندازی نظام اسلامی کشور بوده و هست. اما با وجود امام راحل در آن زمان و مقام معظم رهبری در زمان کنونی چنین خیال باطلی امکان پذیر نیست. امروز جنگ در سرزمین اسلام از یمن تا سوریه ادامه دارد. اما رمز پیروزی ایستادگی و مقاومت است. ما وارث مکتب امام حسین (ع) هستیم. مکتبی که حاج قاسم با تکیه بر آن توانست با حضور مقتدرانه در جهان اسلام، خاورمیانه و مدیترانه، دنیا را شگفت‌ زده نماید. امروز دشمن بداند تک‌ تک ایرانیان در برابر مستکبران ایستادگی و مقاومت کرده و با تاسی از مکتب سید الشهدا (ع) و منویات مقام معظم رهبری علاوه بر بی اثر کردن تحریم‌ ها در مسیر پیشرفت قدم بر می‎دارند.
 
شاهوارپور در ادامه گفت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی وجود امام راحل در گذشته و حضور کنونی مقام معظم رهبری است. ما باید در مسیر شهدا گام برداشته و فریب تزویر دشمنان را نخوریم. مهمترین عرصه ای که دشمن نشانه گرفته است، اقتصاد بوده و با این حرکت سفره مردم را نشانه گرفته است. شرکت فولاد خوزستان می‌تواند با تولید پایدار این نیرنگ را بی اثر نماید. کارکنان شرکت فولاد خوزستان در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند.
حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم اظهار داشت: یادواره شهدای شرکت فولاد خوزستان، خط ترویج تمامی ایستادگی‌ ها، مجاهدت‌ها و خوبی‌ها است.
حاجتی گفت: کسی که یاد شهدا و ایثارگران را زنده نگه دارد، کار خدایی انجام می‌دهد. در جای جای قرآن از مقام شهدا یاد شده است، آنجا که خدواند می‌فرماید: شهدا زنده‌ اند و نزد خدا روزی می‌خورند. شهدا و ایثارگران مردانی بودند که در برابر دشمنان خم به ابرو نیاورده و مردانه جنگیدند. دو ویژگی مهم شهدای کشورمان، منبع قدرت درون‌ زای مردم و دیگری تلاشگری آنان است. راستگویی، صداقت و پاکی در وجود شهدا نهادینه و محبت، ایثارگری، جهاد و تلاش در مقام شهید نهفته است. 
وی ادامه داد: درست زمانی که تحریم‌ها به اوج خود رسیده بود و رییس‌جمهور وقت آمریکا ادعا کرده بود، سیاه‌ چاله تحریم‌ ها را برای ایران آماده کرده است، شرکت فولاد خوزستان توانست در روز عید مبعث تولید سالانه خود را نسبت به سال گذشته ارتقا دهد. این یعنی خودباوری، مجاهدت، شجاعت و حرکت در مسیر شهدا؛ هر کشوری که می‌خواهد ابرقدرت شود باید چهار ضلع: قدرت علمی، فرهنگی، دفاعی و اقتصاد را در دست داشته باشد. امروز به پشتوانه شهدا سایه امنیت در سراسر کشور گسترده شده است. در بُعد علمی، رشد کشور ۱۱ برابر متوسط جهانی است. در بعد نظامی چنان پیشرفت کرده‌ایم که در میان کشورهای سازنده پهپاد قرار گرفته و دنیا را به تحسین وا داشته‌ایم. در بعد فرهنگی نیز با تکیه بر غنای فرهنگی اسلام، الگوی دیگر کشورها شده‌ایم. اما در بُعد اقتصادی دچار چالش هستیم. دلیل این امر نگاه عده‌ای به خارج از مرزها است. امروز مقاومت جامعه در برابر تحریم های جهان را مدیون شهدا هستیم. 

گزارش خبرنگار ما حاکی است، این مراسم با اجرای آرمین مرادی از کارکنان شرکت فولاد خوزستان برگزار و در پایان این برنامه حجت الاسلام سعید شحیطاط به یاد اهل بیت (ع) و شهدا به مرثیه‌ سرایی پرداخت.

62

6

65

 62

65

6

7

54

1254

25  

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۲:۲۹
تعداد بازدید : ۴۵۳
کد خبر : ۹۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید