اخبار

آیین سالگرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

آیین سالگرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شرکت فولاد خوزستان برگزار شد
به گزارش خبرنگار روابط‌ عمومی فولاد خوزستان، آیین سالگرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای شهید محسن فخری زاده ، ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹ با حضور حجت‌ الاسلام میرعلایی فرمانده سپاه ناحیه امام علی (ع) اهواز، علی قلعه‌ نوی مدیرعامل، رضا طاهری رییس هیات مدیره و جمعی از مسئولان و کارکنان‌ شرکت فولاد خوزستان در جوار یادمان شهدای گمنام برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت‌ الاسلام میرعلایی، مکتب شهید سلیمانی را مکتب ائمه‌ اطهار دانست و افزود: سلام و درود به روح پر فتوح امام راحل، شهدای گرانقدر و سربازان جان‌ بر کف، که برای دفاع از میهن، لحظه‌ای آرام و قرار ندارند. جنس حاج قاسم از همین سربازان بود. سردار دلها مرد لحظه‌ها بود. گوش به فرمان ولی بود. در هیچ منصبی نمی‌گنجید. در میدان رزم، شجاع بود، در میان مردم مهربان بود و در زمان مذاکره محکم و استوار بود. 
فرمانده سپاه ناحیه امام علی (ع)،  تاریخ را تکرار پذیر و اثرگذار دانست و افزود: ظهر عاشورا از هر قشر و مذهبی در کنار امام حسین (ع) جنگید و به شهادت رسید. از ابن‌ وهب تازه مسلمان شده، تا حُر که آب را به روی امام بسته بود. چه شد که چنین افرادی به گرد امام جمع شدند، دلیلش بر حق بودن و نافذ بودن حضرت بود. در دوره‌ی ما نیز شهدای میهن از جنگ تحمیلی گرفته تا شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و امثال حاج قاسم از اقشار مختلف جامعه بودند. اطاعت از ولایت فقیه نقطه مشترک این اقشار بود. محوری که همگان را در یک مسیر قرار داد،‌ مسیری که به شهادت و رستگاری ختم شد. 
میرعلایی در پایان سخنان خود با بیان این جمله که، مکتب حاج قاسم در سه محور سخنان، زندگینامه و وصیت‌ نامه خلاصه می‌شود،‌ افزود: این سه محور در اصل سند زنده و قابل اتکایی هستند که حاج قاسم را بیشتر به ما می‌شناساند. ثابت‌ قدم بودن یکی از ویژگی های بارز شهید است. مثال شهید نسبت به رهبری به مانند مالک اشتر به امام علی ( ع)‌ است. مالکی که امام‌ علی (ع) در وصفش فرمود: مالک اگر کوهی بود، کوه یگانه‌ای بود و اگر سنگی بود، تخته‌ سنگی محکم بود. حاج قاسم جبهه به جهبه، سنگر به سنگر در رکاب رهبری ثابت‌ قدم بود. شجاعت شهید سلیمانی مثال‌زدنی بود. شجاعتی که با شنیدن نام این شهید بزرگوار، هیچ داعشی جرات حضور در میدان نداشت. 
ادامه مراسم با اجرای گروه سرود زهراییون در وصف رهبری و سپهبد شهید سلیمانی همراه بود.

پایان‌ بخش این بزرگداشت نیز با مرثیه‌ سرایی صفری مداح اهل بیت (ع) و ادای احترام کارکنان شرکت فولاد خوزستان به مقام شامخ شهدای گمنام همراه بود.‌

556
3255

۱۵ دی ۱۳۹۹ ۲۰:۳۰
تعداد بازدید : ۳۸۸
کد خبر : ۹۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید