اخبار

تغییر و مرمت گنبد و منارهای مسجد حضرت رسول اکرم (ص) شرکت فولاد خوزستان

تغییر و مرمت گنبد و منارهای مسجد حضرت رسول اکرم (ص) شرکت فولاد خوزستان
گنبد و منارهای مسجد حضرت رسول اکرم (ص) شرکت فولاد خوزستان تغییر و مرمت شدند.
حجت الاسلام موسی بهاءالدینی دبیر ستاد اقامه نماز فولاد خوزستان با بیان این مطلب گفت: مسجدهای خدا را تنها کسانى آباد مى‌‏کنند که به خدا و روز بازپسین ایمان آورده‌اند. اتفاق خوبی که در حال رخ دادن است، تغییر و مرمت گنبد و منارهای مسجد حضرت رسول اکرم (ص) شرکت فولاد خوزستان می‌باشد.
وی افزود: گنبد مسجد به دلیل گذران سالیان متمادی، قرار گرفتن در معرض غبار صنعتی، باران و شرایط جوی، دچار ترک‌های عمیق شده بود که واحد ایمنی پس از بررسی، این گنبد را ناایمن دانست و در این زمینه هشدار داد و با دستور مدیرعامل شرکت و پیگیری معاون برنامه‌ریزی و توسعه، طرح تغییر مناره‌ها به فلزی با روکش طلایی و پایین‌ترین سطح خوردگی به تصویب رسیده و با عقد قرارداد منارها سفارش‌ دهی، خریداری، بارگیری و نصب شده و در حال تکمیل هستند.
بهاءالدینی درباره طرح گنبد اظهار داشت: طرح گنبد به دلیل حجم و وزن بالا، به صورت قطعات کوچک در حال بارگیری می‌باشد که پس از پیاده‌سازی در محل، قطعات در کنار هم نصب می‌شوند.
وی اظهار داشت: زیباسازی بنای مسجد برای حفظ ساختمان و جذب نمازگزار موثر است. این مکان از سال گذشته با حضور آیت‌ الله دکتر محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و قرائت صیغه مسجد به‌ وسیله وی، موقوفه‌ با عنوان مسجد شده است. بر این مکان احکام مسجد مترتب می‌باشد که نیاز به رسیدگی دارد. مرمت گنبد و گلدسته‌های مسجد به‌ عنوان باقیات صالحات برای تمامی دست‌ اندرکاران مانا می‌شود. همچنین ما در روایات داریم، آنان‌ که خادمان مساجد هستند، پیش قَراوُلان حضور در بهشت هستند.

دبیر ستاد اقامه نماز فولاد خوزستان در پایان سخنان خود با تشکر از مدیرعامل، معاونت و مدیریت‌های دست‌اندرکار، با اشاره به ساخت نمازخانه‌های امام رضا (ع) در ورزشگاه فولاد خوزستان، توسعه نمازخانه امیرالمومنین علی (ع) واحد فولادسازی، ساخت نمازخانه جدید با توجه به فراخور جمعیت کارکنان نمازگزار، خاطر نشان کرد: با توجه به این‌ که کار بزرگی در حال انجام است، پس از پایان طرح، در صورت امکان مراسمی با حضور مسئول ستاد اقامه نماز استان، مدیرعامل، معاونت‌ها، مدیران و مومنان نمازگزار فولاد خوزستان انجام خواهد شد.

652

65

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۱۰
تعداد بازدید : ۳۸۶
کد خبر : ۸۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید