اخبار

مبارزه با ویروس کرونا در شرکت ایده پردازان صنعت فولاد

مبارزه با ویروس کرونا در شرکت ایده پردازان صنعت فولاد
شرکت ایده پردازان صنعت فولاد در راستای صیانت و حفظ سلامت کارکنان خود و اجرای دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در محیط‌های کاری، کمیته‌ای با عنوان کمیته پیشگیری از ویروس کرونا تشکیل داده است.

میثم شهنیانی مدیرعامل شرکت ایده‌پردازان صنعت فولاد :

در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و به طبع آن در استان خوزستان، جلسه کمیته پیشگیری از شیوع این ویروس کرونا با حضور کارشناسان HSE تمام پروژه‌ها در شرکت ایده‌پردازان صنعت فولاد برگزار شد. در این جلسه با تشریح علائم ویروس کرونا و خطرات احتمالی آن، همچنین راه‌های پیشگیری از شیوع آن به استناد منابع رسمی و معتبر باتوجه به نوع فعالیت پروژه‌های شرکت مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین مقرر شد، تمامی موارد مهم بهداشتی ذکر شده درباره پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در راستای صیانت از سلامت کارکنان انجام و تا زمان اعلام وضعیت عادی از سوی وزارت بهداشت و کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شرکت فولاد خوزستان پایش گردد. در نتیجه نیازسنجی مواد ضدعفونی پروژه‌ها در اسرع وقت تهیه و در اختیار کلیه پروژه‌های فعال در شرکت ایده پردازان قرار گیرد.

شهنیانی گفت: با توجه به اهمیت بسیار زیاد موارد بهداشتی در رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها تمهیدات بهداشتی سختگیرانه‌ای در رستوران‌ها آغاز و در حال انجام است. که بخشی از اقدامات به شرح زیر است:

آشپزخانه‌ها و رستوران‌ها: با توجه به بحران به وجود آمده در خصوص شیوع ویروس کرونا و لزوم اقدامات پیشگیرانه، از اولین اطلاعیه صادر شده از سوی وزارت بهداشت و همچنین کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شرکت فولاد خوزستان، فعالیت‌های ویژه‌ای در رستوران‌ها در حال انجام می‌باشد و هدف اصلی، اطمینان از سلامت بهداشتی مواد غذایی توزیع شده به کارکنان می‌باشد.

شایان ذکر است، گندزدایی و جمع آوری میز و صندلی‌های سرو غذا، بسته بودن کلیه درب‌های تردد رستوران‌ها درطول ساعات کاری، قرنطینه کارکنان رستوران در محل کار و ممنوعیت حضور و تردد در محوطه اطراف رستوران، گندزدایی مکرر کلیه سطوح و تجهیزات در تمام ساعات کار، خودروهای حمل و توزیع غذا در حال انجام است.

برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی ویژه با کارکنان بصورت روزانه، کنترل ورود بهداشتی و ایزوله کارکنان تعمیر کار در محوطه آشپزخانه و اعلام شرایط اضطراری بهداشتی، نظارت و کنترل بسته بندی مواد غذایی قبل از توزیع آن، در حوزه کارکنان نیز کنترل روزانه کارکنان شامل بهداشت فردی، سلامت بالینی (شناسایی افراد دارای علائم شبه سرماخوردگی)، تب سنجی در سه نوبت صبح، ظهر، و تایم پایان فعالیت کارکنان، اعزام نفرات دارای علائم به درمانگاه، تهیه و نصب یه دستگاه آبسرد کن در سالن پخت جهت کنترل بهداشت آب شرب کارکنان رستوران، نصب پنجره دو جداره بازنشو جهت اتاق آماده‌سازی پروتئین (جایگزین پنجره آهنی بازشو بدلیل ملاحظات بهداشتی)، انجام گشت‌های ویژه و سرزده در رستوران‌ها، نصب دستگاه مایع ضدعفونی کننده دست در ورودی رستوران،  نظافت و گندزدایی کامل آشپزخانه بعد از اتمام پخت، گندزدایی خودروهای حمل غذای بسته‌بندی، بصورت روزانه بعد از ورود خودروها به شرکت، شست و شو و گندزدایی اجاق‌های پخت بصورت روزانه، نصب پوستر، پنفلت و لمینت‌های آموزشی در بخش‌های مختلف رستوران، گندزدایی کلیه سطوح و تجهیزات موجود در رستوران بصورت روزانه، قفل بودن درب‌های رستوران و ممنوعیت تردد کارکنان اکسین جهت دریافت آمار غذا، تحویل غذا با تمهیدات بهداشتی توسط کارکنان رستوران در ساعت مشخص، تهیه دستگاه پرس  و توزیع غذای بسته‌بندی در پک‌های غیرقابل نفوذ از دیگر اقدامات انجام شده است.

شهنیانی در خصوص پروژه تعمیرات امور منازل و مستغلات گفت: در این بخش با برگزاری کلاس‌های توجیهی اقدامات پیشگیرانه در مقابل ویروس کرونا در پروژه دپو و قراضه و همچنین ضدعفونی کردن ماشین آلات فعال در پروژه به صورت روزانه، ضدعفونی کردن مکان‌های پرتردد شرکت، جلسه‌های آموزشی و توجیهی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در واحدهای فضای سبز، پروژه نت ساختمانی و ضد عفونی کردن کارگاه، تهیه مایع ضدعفونی در پروژه نظافت صنعتی سایت احیاء به همراه ضدعفونی کردن تمامی کارگاه و پایش روزانه آن، اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته است.

وی درباره اقدامات صورت گرفته در پروژه فضای سبز و آبدارخانه‌های 200 دستگاه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تصریح نمود: در ابتدای هرروز کاری مخزن ماشین کارواش به نسبتی که در دستورالعمل‌های بهداشتی قید شده از آب و هیپوکلریدسدیم و یا آب و محلول ضدعفونی پر شده و کار خود را  بر اساس برنامه‌ی تدوین شده شروع می‌کنند.

تمامی محوطه‌های عمومی شهرک از قبیل محوطه‌های اطراف دفاتر امور منازل، کنترل زمان، محوطه‌های اطراف کارگاه‌ها، بازارچه، محوطه بیرونی درمانگاه، پارک‌های بازی کودکان، اطراف مهمان‌سراها، اطراف کانکس‌های کارگران و دیگر مناطق عمومی، اتوبوس واحد، تاکسی سرویس‌های منطقه 200 دستگاه، عابر بانک‌های سطح شهرک روزانه ضدعفونی می‌شود.

همچنین دفاتر، کارگاه‌ها و نمازخانه‌های واحد، اتاق کنترل زمان و در کل جاهایی که امکان ورود ماشین وجود ندارد به وسیله امکانات دستی توسط کارگران آموزش دیده خدمات گندزدایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت ایده‌پردازان صنعت فولاد، از تلاش‌های مدیریت و کارشناسان HSE و همراهی کارکنان این شرکت در مسیر مبارزه با شیوع ویروس کرونا تشکر نمود.

وی درپایان سخنان خود خاطر نشان کرد: سایر اقدامات و دستورالعمل‌های مورد نیاز مصوب در کمیته پیشگیری، تصمیم‌گیری و اجرایی می‌شوند  و با توکل برخدا کرونا را شکست می‌دهیم.

۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۴۵۷
کد خبر : ۷۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید