اخبار

کارخانه گندله‌ سازی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت سیمیدکو افتتاح شد

کارخانه گندله‌ سازی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت سیمیدکو افتتاح شد
کارخانه گندله‌ سازی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) رسما افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی، این آیین روز پنجشنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۹ با دستور ریاست محترم جمهوری و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، مدیرعامل شرکت سیمیدکو و سایر مسوولان در منطقه صنعتی و معدنی سنگان استان خراسان رضوی برگزار شد.
حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت در این آیین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در سال جهش تولید پویش راه‌اندازی طرح‌ های صنعتی و معدنی هر هفته به صورت مداوم تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.
 وی افزود: امروز دو طرح معدنی در استان خراسان رضوی افتتاح شد که یکی‌ از این طرح‌ ها فاز نخست بزرگ‌ ترین کارخانه کنسانتره‌ سازی به ظرفیت پنج میلیون تن است و دیگری کارخانه‌ ی گندله‌ سازی با ظرفیت ۲/۵ میلیون تنی سیمیدکو از شرکت های تابعه فولاد خوزستان است. 
مدرس خیابانی ادامه داد: راه اندازی این کارخانه‌ ها در شرایط سخت تحریمی بدون حضور شرکت‌ های خارجی و توسط کارشناسان داخلی انجام شده است. 
وی اظهار داشت: این طرح‌ های معدنی در مجموعه سنگان در شرقی‌ ترین نقطه کشور قرار گرفته و ظرفیت بی‌ نظیری را در اختیار کشور قرار خواهد داد؛ به ویژه اینکه این مجموعه در شهرستان خواف و در یکی از نقاط مرزی واقع شده و علاوه بر اینکه امکان تبادلات مرزی و تجارت خارجی را بالاتر خواهد برد، در ابعاد زندگی مردم به لحاظ حوزه‌ های اقتصادی و اجتماعی اثرگذار خواهد بود.
مدرس خیابانی گفت: اجرای این طرح‌ ها به دلیل تراکم جمعیتی منطقه، ایجاد کار و اشتغال و نیز فعالیت تولیدی کشور بسیار حائز اهمیت بوده و منجر به افزایش امنیت منطقه شرق کشور خواهد شد.
در ادامه این مراسم خداداد غریب پور معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: کارخانه گندله‌ سازی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد که زیر مجموعه شرکت فولاد خوزستان محسوب می‌شود، ظرف مدت یک ماه از تولید خود به ظرفیت اسمی رسید؛ در صورتی که معمولاً این امر در مدت یک سال انجام می‌ شود و این نشان از تعهد و تلاش شبانه روزی کارکنان سخت کوش این مجموعه است. 
غریب پور تاکید داشت: صاحبان تکنولوژی از راه اندازی و به ظرفیت رسیدن تولید این کارخانه در دوران کرونا و بدون حضور کارشناسان خارجی، اظهار تعجب کردند.
معاون وزیر صمت افزود: با راه اندازی این کارخانه، مجموع سرمایه‌ گذاری‌ ها در عسلویه شرق کشور (سنگان) به بیش از ۱/۴ میلیارد دلار رسید و با راه اندازی مابقی کارخانه‌ های فرآوری سنگ آهن، در مجموع ۱/۹ میلیارد دلار سرمایه در سنگان هزینه خواهد شد.
مدیرعامل فولاد خوزستان در آیین افتتاح کارخانه گندله‌ سازی شرکت سیمیدکو اظهار داشت: این کارخانه در مجموع با ظرفیت ۵ میلیون‌ تُن گندله به دست توانمند متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است و امروز فاز اول آن با ظرفیت تولید ۲/۵ میلیون تن گندله در سال به بهره‌برداری رسید.
علی محمدی افزود: مجموعه سیمیدکو از شرکت‌ های تابعه گروه فولاد خوزستان است و با ظرفیت تولید ۲/۵ میلیون کنسانتره در حال فعالیت بوده و از این پس تولید ۲/۵ میلیون تن گندله نیز به آن اضافه می شود و از جمله ویژگی‌‌ های منحصر به فرد راه اندازی این کارخانه گندله‌ سازی، تامین مواد اولیه آن از درون کارخانه است.
وی گفت: طرح‌ اولیه کارخانه در سال ۱۳۹۴ اجرایی شد و با مساعدت مدیران جهادی وزارت صمت و سازمان ایمیدرو و تلاش شبانه‌ روزی متخصصان داخلی و در سایه تحریم‌ ها، امروز و به میمنت حضور سروران گرامی رسما افتتاح شد.
محمدی اظهار داشت: با توجه به سند چشم انداز ۱۴۰۴ مهم‌‌ ترین اصل در راه‌ اندازی این کارخانه‌ ی عظیم، تامین مواد اولیه فولاد سازان کشور است، در واقع راه اندازی این کارخانه، تکمیل زنجیره ارزش از معدن تا نورد را به همراه دارد.
مدیرعامل فولاد خوزستان ادامه داد: این طرح با سرمایه‌ گذاری بالغ بر ۱۱۵ میلیون یورو راه‌اندازی شده و با در مدار قرار گرفتن این کارخانه‌، در مجموع برای ۱۵۰۰ تَن از جوانان منطقه بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد گردید.
وی در پایان تاکید داشت: امیدوارم در سایه لطف و عنایت الهی و توجهات حضرت ولی‌ عصر (عج) و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، با راه‌ اندازی کارخانه گندله‌ سازی شهید سلیمانی، گامی استوار در مسیر تحقق اهداف انقلاب و چرخش بی‌وقفه‌ی چرخ صنعت برداشته باشیم.

گزارش خبرنگار ما حاکی است، کارخانه گندله‌ سازی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد، چهارمین طرح معدنی است که در منطقه سنگان در دولت دکتر روحانی افتتاح شد.

 


321
21
321
562
32  

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۳۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۱۳
کد خبر : ۷۳۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید