اخبار

گردهمایی «ضرورت تدوین استراتژی گروه فولاد خوزستان» برگزار شد

گردهمایی «ضرورت تدوین استراتژی گروه فولاد خوزستان» برگزار شد
گردهمایی ضرورت تدوین استراتژی گروه فولاد خوزستان با حضور قائم مقام ارشد، قائم مقام در امور سلامت و بهداشت، مشاور مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت فولاد خوزستان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی، در این گردهمایی که هشتم بهمن ماه ۹۸ در سالن کنفرانس طوبی ۲ دویست دستگاه انجام گردید، پس از خوش آمدگویی جعفر جنامی نیا مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی به حاضران، مهران عباس‌ زاده معاون منابع انسانی و امور اجتماعی حرکت به سمت ساختار گروه فولاد خوزستان را یک ضرورت دانست و افزود: پایداری و تداوم کسب و کار، نیازمند یک رویکرد نظام مند است. از چند سال گذشته استراتژی فولاد خوزستان تمرکز بر توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش فولاد بوده است. با این رویکرد ضرورت تشکیل هولدینگ، بیش از پیش نمایان شد.
عباس زاده در ادامه گفت: هر کدام از این شرکت‌ها به شکل تخصصی و همسو با سیاست‌های شرکت اصلی فعالیت خواهند نمود. ساختار نیروی انسانی، برنامه‌ریزی و اهداف هر کدام در قالب استراتژی کسب و کار و همسو با استراتژی گروه فولاد خوزستان تدوین و اجرا می‌شود. هدف از این گردهمایی همسویی و هماهنگی بیشتر در جهت هم افزایی و ایجاد ارتباط موثر میان شرکت‌های گروه و شرکت اصلی (فولاد خوزستان) است.
در ادامه محسن شیری بابادی مدیر استراتژی و تعالی سازمانی شرکت فولاد خوزستان، تدوین استراتژی‌های کسب و کار را از فعالیت‌ های فولاد خوزستان در ده سال گذشته یاد کرد و افزود: با تدوین استراتژی کسب و کار به چند سوال پاسخ می‌دهیم؛ در چه بازارهایی وارد شویم، چه محصولاتی تولید کنیم، زنجیره تامین خود را چگونه مدیریت نماییم ، چه روش های تامین مالی بکار گیریم  و در نهایت چگونه فناوری خود را ارتقا و بهبود دهیم.
شیری بابادی هولدینگ را حرکت از کسب کار منفرد به سمت تشکیل گروهی از کسب و کارهای مختلف دانست و افزود: سرمایه‌ گذاری، خدمات فنی و مهندسی، خدمات عمومی، بیمه‌ای، حمل و نقل ریلی و جاده‌ای، فعالیت‌های معدنی و بازرگانی و خدمات فرهنگی، ورزشی و آموزشی، حوزه های مختلف هولدینگ را تشکیل می دهند. بنابراین نیاز به تغییر در سبک اداره و روش مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک از الزامات تشکیل هولدینگ است.
وی در ادامه گفت: هدف از این گردهمایی پاسخگویی به سه سوال است؛ آیا سبد کسب و کاری که تشکیل شده، یک سبد بهینه است؟ آیا شرکت اصلی نقش خود را به درستی ایفا نموده و قادر به مدیریت بهینه شرکت‌های زیر مجموعه است‌؟ آیا شرکت‌های تابعه به خوبی از شرکت اصلی و دیگر شرکت‌های گروه پشتیبانی می‌نمایند؟ در صورتی که جواب هر سه سوال مثبت باشد، می‌توانیم ‌ادعا کنیم، یک هولدینگ موفق هستیم.
مدیر استراتژی و تعالی سازمانی فولاد خوزستان در پایان اظهار داشت: استراتژی‌ های هولدینگ باید موضوعاتی نظیر: در آینده باید چه فعالیت‌هایی را دنبال کنیم؛ همچنین فرآیندهای عملیاتی بین شرکت اصلی با شرکت‌های تابعه و فعالیت‌های میان شرکت‌های تابعه و ساختار سازمانی هولدینگ برای اینکه بیشترین بهره‌وری را ایجاد کند، چگونه باید تعریف شود، را شفاف سازد.
دکتر الهوردی تقوی مدرس گردهمایی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: شرکت‌ها از یک اندازه نمی‌توانند بزرگتر شوند. فراوانی نیروی انسانی، مراودات، فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی مواردی هستند که در نقطه‌ای محدود می‌شوند. از این نقطه به بعد ضرورت تشکیل هولدینگ احساس می‌شود. زمانی که سازمان های فعال اهداف آرمانی و چالشی برای خود تعریف می‌کنند، چاره ای جز ایجاد کسب و کار جدید ندارند، چرا که از این طریق می‌توانند رشد و توسعه پیدا کنند. فولاد خوزستان از این قاعده مستثنی نیست.
تقوی اداره نمودن شرکت‌های هولدینگ را مهمترین بخش تشکیل آن دانست و افزود: باید ارزیابی مداوم شرکت‌های زیرمجموعه را انجام داده و درباره ادامه و یا توقف فعالیت آنها تصمیم گیری کنیم. از طرفی با رصد بازار و شرایط حاکم، به سمت ایجاد کسب و کار جدید حرکت کنیم، چرا که با خرید و ایجاد کسب و کار جدید به سمت بهینه شدن حرکت خواهیم کرد. نحوه اداره شرکت‌های تابعه و ارتباط میان شرکت‌های هولدینگ هم از موارد مهم است.
گزارش خبرنگار ما حاکی است، هم چنین با توجه به شرایط و همسویی و اتفاق نظر موجود، برنامه ریزی دقیق و سریع جهت انجام اقدامات بعدی به منظور  تدوین استراتژی و ساختار حاکمیتی گروه فولاد خوزستان در قالب کلان فرآیند مدیریت راهبردی و تحول سازمانی در دستور کار قرار گرفت.

گفتنی است در پایان این گردهمایی، پس از اقامه نماز ظهر و عصر، مراسم سوگواری شهادت بی بی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) در حسینیه سید الشهدا (ع) دویست دستگاه برگزار شد.

354

354

34
546
321  

۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۷۱۳
کد خبر : ۶۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید