اخبار

پنجمین دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه بانوان فولاد خوزستان برگزار شد

پنجمین دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه بانوان  فولاد خوزستان برگزار شد
به گزارش خبرنگار روابط عمومی، این دوره سوم بهمن ماه ۹۸ در فرهنگ سرای مجموعه دویست دستگاه برگزار شد.
در این دوره حجت الاسلام روحانی نژاد سواد رسانه ای را لازمه ی زندگی امروز دانست و افزود: مجموعه‌ای از مهارت‌های یادگیری است که به توانایی دسترسی، تجزیه، تحلیل و ایجاد انواع پیام‌ های رسانه‌ ای اشاره دارد و یک مهارت ضروری در دنیای امروزی به شمار می رود. کسب این مهارت نیازمند آموزش است. تلفن همراه جزئی از زندگی امروز شده است؛ استفاده بیش از حد از تلفن همراه منشا بسیاری از بیماری های  جسمی و روحی است.
استاد حوزه و دانشگاه، اصول حفاظت فرزندان در فضای مجازی را مبتنی بر سه اصل دانست و گفت: اصل اول همراهی و‌ مشارکت فعال است. البته همراهی نباید منفعلانه باشد، فرزند باید متوجه اشتیاق والدین شود‌. اصل دوم، افزایش آگاهیست. شناخت محیط اطراف و یادگیری سواد رسانه ای از ارکان افزایش آگاهی است. و در نهایت اصل محدودیت و اعمال قانون. در این مورد والدین می بایست به فرزندان یاد دهند، استفاده از فضای مجازی محدودیت های زمانی و مکانی دارد. از طرفی با توجه به محدوده ی سنی، خطوط قرمز مراجعه به وب سایت های مختلف برای فرزند مشخص شود. 
حجت السلام روحانی نژاد در پایان از تاثیر بسزای مطالعه در کسب سواد رسانی سخن گفت و افزود: افزایش سرانه ی مطالعه در کشورهای پیشرفته باعث مواجه بهتر با فضای مجازی و درک شرایط محیطی شده است. در صورتی که مطالعه در جامعه رواج پیدا کند، تشخیص و تحلیل حاصل مطالعه است. از طرفی رعایت اخلاق در فضای مجازی به حفظ حرمت و تکریم خانواده می انجامد.
 گزارش خبرنگار ما حاکی است، بخش دوم این دوره به صورت کارگاهی برگزار شد و به سوالات حاضرین پاسخ داده شد.
 

گفتنی است، این دوره از سوی حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی فولاد خوزستان و با همکاری واحد آموزش و توسعه منابع انسانی برگزار شد.

 


654
3541  

۳ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۳۱
تعداد بازدید : ۳۱۷
کد خبر : ۶۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید