اخبار

فولاد خوزستان نماد توسعه و تولید پایدار است

فولاد خوزستان نماد توسعه و تولید پایدار است
حجت‌ الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی مشاور رییس قوه قضائیه در جمع مسئولان شرکت فولاد خوزستان، این شرکت را نماد توسعه و تولید پایدار دانست.
مصطفی پورمحمدی در جلسه ای که ۱۱ دی ماه ۹۸ با حضور مسئولان شرکت فولاد خوزستان در مهمانسرای نور دویست دستگاه برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار داشت: سیر صعودی شرکت فولاد خوزستان مایه مباهات است. پیامد برجسته‌ این توفیق موید این است که مجموعه فولاد خوزستان با همه‌ی سختی‌ها و محدودیت‌ ها نه تنها خط تولیدش متوقف نشده است، بلکه توانسته به حیات خود ادامه دهد، آن هم نه در سطح حداقلی و گذاران معیشت، بلکه با رشدی منطقی و چشم‌ گیر به بازارهای جهانی راه پیدا کرده است. 
وی نگاه دشمن، رقیب و دوست را متفاوت دانست و افزود: در دنیای امروز رقابت تعیین کننده است. دوست، رقیب و دشمن هر کدام یک نگاه به کشورمان دارند و جداگانه در حال رصد هستند. گویاترین زبان ارائه توانمندی هر کشور، زبان آمار است. در دنیای تجارت، رقبا مدام در حال پایش تولید یکدیگر هستند. حفظ روند تولید و توسعه صادرات در بخش فولاد یعنی مایوس کردن دشمن، حساس شدن رقیب و از همه مهم تر امیدوار ماندن دوست است؛ باید به گونه ای عمل کرد که برای دوست انگیزه ایجاد کنیم. 
پورمحمدی رشد و بالندگی بنگاه‌های اقتصادی را مرهون حضور مدیران توانمند دانست و اظهار داشت: بالندگی و رقابت‌پذیری امروز فولاد خوزستان در عرصه‌ ی بین‌ المللی، مدیون حضور مدیران کارآمد و سخت‌کوشی کارکنان مجموعه است. چرخه‌ی عظیم تولید فولاد از سنگ آهن تا نورد به مانند زنجیره‌ی بهم پیوسته است؛ هر نقصی در مسیر  تولید، محصول نهایی را تهدید می‌کند و باعث توقف تولید می‌شود. حفظ روند پایدار تولید بر عهده‌ی مدیران است. مسئولان فولاد خوزستان ثابت کرده‌ اند، علاوه بر اینکه در حفظ روند تولید توانمند هستند، در شرایط سخت تحریم، محصولات فولاد را نیز صادر کرده‌ اند. این در شرایطی است که درآمدهای نفتی کشورمان به واسطه‌ی تحریم کاهش داشته است. صادرات فولاد بخش قابل توجهی جبران ارزآوری را برای کشور به همراه داشته و این مدیریت، مصداق بارز مدیریت جهادی است. 
وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور صنعت‌گران در خط مقدم، افزود: اگر امروز در توان نظامی، امنیتی و سیاسی در منطقه پیشتاز هستیم، به پشتوانه‌ی تلاش صنعت‌، دانش بومی و فن آوری است. هرچه که در عرصه‌های علم و صنعت پیش برویم، دشمن را ناراحت و هوشیارتر می‌کنیم. آنها با هر پیشرفت کشورمان، حلقه‌ی فشار را تنگ‌ تر می‌کنند. نباید اینگونه برداشت شود که دلیل فشار دشمن، ضعف ماست، بلکه فشار دشمن ناشی از توان مضاعف کشورمان است. در شرایط فعلی هیچ راهی جز پیشرفت نداریم. تاریخ ایران ثابت کرده است دشمنان ما هیچ گاه خواهان پیشرفت ما نبوده‌اند، بلکه برعکس به دنبال وابسته کردن و عقب‌ ماندگی کشورمان در عرصه‌های مختلف هستند.
مشاور رییس قوه قضائیه پیوست اجتماعی شرکت فولاد خوزستان را پربار و موثر توصیف کرد و ادامه داد: نگاه سازنده به اطرف یک ضرورت است. منطق اقتصاد امروزی، توسعه‌ی فعالیت‌های اجتماعی است. فولاد خوزستان در این زمینه موثر عمل کرده است. پیوست اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی، می‌بایست در ابتدای هر سال و در کنار دیگر برنامه‌های اجرایی بصورت مدون و در قالب برنامه‌ی اجرایی تهیه شود. تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی و فعالیت‌ مستمر فولاد خوزستان در مناطق اطراف، موید توجه ویژه این شرکت به مقوله‌ی مسئولیت اجتماعی است.
گزارش خبرنگار ما حاکی است، در ابتدای این جلسه گزارشی از سوی مهران عباس زاده معاون منابع انسانی و امور اجتماعی در خصوص روند تولید، صادرات و خدمات اجتماعی شرکت فولاد خوزستان  ارائه گردید. 

گفتنی است، در پایان جلسه نیز حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی با همراهی علی محمدی مدیرعامل و سایر مسئولان شرکت، بازدید جامعی از فولاد خوزستان داشتند و از نزدیک با فرآیند تولید آشنا شدند.

 


3245
315  
31
312
.1
315

۱۳ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۵۴۶
کد خبر : ۵۸۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید