اخبار

استاندارد ملی شمش فولادی تختال به تصویب رسید

استاندارد ملی شمش فولادی تختال به تصویب رسید
هشتاد و یکمین جلسه کمیته ملی فلزشناسی سازمان استاندارد ایران با هدف بهبود کیفیت شمش‌های فولادی تختال (اسلب) و افزایش سطح کنترل نظارت بر بازار عرضه و تقاضا انجام شد.

این جلسه با دبیری شرکت فولاد خوزستان و با حضور نماینده‌ های سازمان ملی استاندارد ایران، اداره کل استاندارد خوزستان، شرکت‌ های فولاد مبارکه، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، نورد لوله اهواز، انجمن حمایت از تولیدکنندگان فولاد کشور، TC17 و جمعی از متخصصان و ذینفعان و همچنین مسئولان شرکت فولاد خوزستان انجام شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی، این نشست روز دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه ۹۸ در سالن کنفرانس تالار طوبی ۲ واقع در فرهنگسرای فولاد خوزستان برگزار شد.          

محمود اکابر نماینده مدیرعامل فولاد خوزستان در نظام مدیریت یکپارچه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: از ابتدای تابستان سال ۹۸ با مجوزی که از سازمان ملی استاندارد ایران به شرکت فولاد خوزستان داده شد، تدوین اولین استاندارد ملی اسلب آغاز شد و طی جلسات پیاپی که با متخصصان صنعت فولاد کشور برگزار گردید، متن تهیه شده مورد بحث و بررسی و توافق قرار گرفت.        

وی افزود: در نتیجه روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۹۸ برای نخستین بار، استاندارد تختال فولادی کربنی و کم آلیاژ تولید شده به روش ریخته گری پیوسته با ویژگی ها و روش های آزمون‌ به تصویب نهایی رسید و برای انتشار در اختیار سازمان ملی استاندارد ایران قرار گرفت.       

این گزارش حاکی است، این استاندارد هیچ گونه مرجع معادل خارجی نداشته و کاملا بر اساس دانش و تجربیات فنی متخصصان شرکت‌ های فولاد خوزستان و دیگر شرکت های فولادی تدوین شده است.   

گفتنی است، استاندارد یادشده به عنوان یک استاندارد ملی و به‌ صورت اختیاری از سوی سازمان ملی استاندارد منتشر خواهد شد و طبق ضوابط آن سازمان، شرکت‌ها پس از ارزیابی با اخذ این استاندارد به صورت تشویقی از مزایای داشتن آن در مراودات تجاری بهره مند می‌شوند.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۶۳۴
کد خبر : ۵۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید