اخبار

عملکرد مثبت زائر سرای فولاد خوزستان در ایام راهپیمایی اربعین حسینی

عملکرد مثبت زائر سرای فولاد خوزستان در ایام راهپیمایی اربعین حسینی
بی شک یکی از درسهای مهم اربعین، اهمیت تبلیغات و کار فرهنگی است کـه ایـن درس مهم به خوبی از راه و سیره ی اهـل بیت (ع) اسـتخراج می شود؛ مقام معظم رهبری (مدظله) در این‌باره می‌فرماید: « بـه همان اندازه که مجاهدت حسین بن علی (ع) و یارانش به عنوان صاحبان پرچم با موانع برخورد داشت و سـخت بـود، به همان اندازه نیز مجاهدت زیـنب (س) و مـجاهدت امـام سـجاد (ع) و بـقیه بزرگواران، دشوار بـود. البـته صحنه آنها، صحنه نظامی نبود؛ بلکه تبلیغی و فرهنگی بود. ما به این نکته ها باید توجه کـنیم. درسـی کـه اربعین به ما می دهد، این است کـه بـاید یـاد حـقیقت و خـاطره شـهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت».
شرکت فولاد خوزستان همگام با زائران اربعین حسینی و برای خدمت رسانی بیشتر به زوار سید و سالار شهیدان در مرز چزابه، نقش خویش را در راستای منویات مقام معظم رهبری در طرح استانی ستاد کل عتبات خوزستان ایفا نمود.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان به مدت سه هفته میزبان زائران آیین راهپیمایی اربعین حسینی در موکب خود بود.
 
قاسم سدره مسئول ستاد عتبات و دبیر ستاد اربعین شرکت فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: مهم ترین فعالیت ما برپایی موکب با نام زائرسرای فولاد خوزستان با کلیه امکانات رفاهی بود. این موکب در راستای خدمت رسانی بیشتر به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سال جاری بنا بر دستور مدیرعامل و تصمیم شورای فرهنگی و با هدف اسکان و انجام خدمات رفاهی برای زوّار اربعین حسینی، در زمینی به مساحت ۱۶۸۰ متر مربع در جاده مواکب منتهی به پایانه مرزی چزابه برپا شد. 
وی افزود: موکب به‌ صورت رسمی از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۹ مهرماه ۹۸ پذیرای زوار بوده و به آن‌‌ها خدمت‌ رسانی نموده و از دو قسمت رفاهی مناسب ویژه خواهران و برادران تشکیل شده که هر قسمت مجهز به حمام، سرویس بهداشتی و سالن های چادری برای استراحت، اقامه نماز و مراسمات به نام های خیمه گاه حضرت زینب (س) ویژه خواهران و خیمه گاه حضرت ابالفضل العباس (ع) ویژه برادران و کانکس های ویژه خدام بود. همچنین مجموعه های یادشده، دارای امکاناتی نظیر: کولر اسپلیت، آبگرمکن، موکت، روشنایی کافی، پتو و بالشت برای ارائه خدمات به زائران بود. 
مسئول ستاد عتبات با اشاره به تشکیل ستاد اربعین گفت: کارگروه اجرایی موکب از تاریخ ۲۰ شهریورماه ۹۸ آغاز به کار نمود. اما خدمات و آماده سازی نیازهای موکب، طراحی تبلیغاتی و فرهنگی، نوع و شکل موکب از مدت‌ها قبل آغاز شده بود. برای مثال پروانه جانمایی و برپایی موکب در تاریخ ۲۹ تیرماه ۹۸ به ثبت رسید.
سدره در ادامه افزود: عملکرد کمیته ها در قالب جلسات و بازدیدهای میدانی رصد و روند پیش رفت کارهای اجرایی به نحوه مطلوب پیگیری می شد؛ چندین کمیته در خصوص اربعین فعالیت می کردند که از کمیته اسکان و تغذیه، کمیته حمل و نقل و پشتیبانی و کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی به عنوان عمده‌ترین آنها می توان نام برد. 
مسئول ستاد عتبات عالیات با اشاره به اعطای تسهیلات ویژه این شرکت برای حضور و مشارکت کارکنان شاغل خود در مراسم اربعین گفت: شرکت فولاد خوزستان برای اعزام کارکنان خود تمهیدات ویژه ای در نظر گرفت که اعطای وام و مرخصی تشویقی، از جمله این اقدامات بود.
سدره در بیان واحد هایی که در برپایی موکب مشارکت داشتند گفت: در برپایی موکب تمامی واحدهای شرکت حضوری فعال داشتند؛ مدیریت خدمات و امور اجتماعی، ‌بخش حمل و نقل صنعتی، بازرسی و نظارت، امور اداری و کارکنان، بهداشت، درمان، ایمنی و محیط زیست، حوزه مقاومت بسیج، خرید اقلام عمومی، توزیع برق، انبارها، انرژی و سیالات، معاونت منابع انسانی و روابط عمومی؛ ضمنا با توجه به حجم بالای فعالیت موکب، تعداد بسیاری از شرکت های تابعه و پیمانکار به‌ صورت مستقیم و غیر مستقیم مانند: شرکت های وفا، فولاد لجستیک، ایده پردازان، تامین آتیه فراگیر، تعاونی مصرف فولاد، یاوران فولاد، کیمیا سرد جنوب، مطلوب صنعت، احسان تابش، کیان احیا، نسیم کارون مبتکر، بستان بستر جنوب و ... کمک رسانی نمودند. در واقع به تعبیری می توان گفت همه در این امر معنوی مشارکت داشتند.
وی با اشاره به تبلیغات و زیباسازی و اجرای برنامه‌های فرهنگی موکب فولاد خوزستان به خبرنگار ما گفت: علاوه بر تبلیغات محیطی گسترده متناسب با ایام اربعین حسینی در موکب و محیط پیرامونی آن، برپایی نماز جماعت در سه وقت، اجرای مراسم زیارت عاشورا، پخش نوحه و سخنرانی متناسب با قیام امام حسین (ع) و اربعین از جمله برنامه های فرهنگی بود که برنامه ریزی و اجرا شد.
دبیر ستاد اربعین فولاد خوزستان اذعان داشت: ستاد مرکزی اسکان اربعین در زمینه تهیه پروانه موکب و همچنین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در زمینه تامین بخش زیادی از آب شرب مورد استفاده ایستگاه صلواتی شرکت فولاد خوزستان مستقر در نقطه صفر مرزی همکاری ویژه ای داشت؛ شایان ذکر است در این موکب بیش از ۳۵۰ هزار بطری آب معدنی توسط خادمان فولاد تقدیم زائران عزیز شد.
سدره خاطر نشان کرد: فعالیت ستاد اربعین شرکت در دو مرز شلمچه و چزابه صورت گرفت و این نشان از توجه ویژه شرکت فولاد خوزستان به مراسم اربعین، خدمت رسانی به زوار و همچنین نگاه مثبت به امور فرهنگی دارد؛ شایان ذکر است، این شرکت جهت رفاه حال زائران، در زمینه انتقال ۲ میلیون بطری آب شرب و در اختیار گذاشتن ۱۰ دستگاه کمپرسی و دو دستگاه سواری با ستاد اربعین استان خوزستان همکاری لازم را برقرار کرد. 
مسئول ستاد عتبات عالیات فولاد خوزستان در پایان سخنان خود از همکاری تمامی واحدها، مدیران، دستگاه‌های اجرایی، موسسات، نیروهای انتظامی و امنیتی، مواکب مستقر در مرز به ویژه موکب الغدیر شادگان و محبان اهل البیت اهواز، خادمان شرکتی و غیر شرکتی، پیمانکاران و به‌ ویژه از پشتیبانی و همراهی مجدانه مدیرعامل شرکت در راستای برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی، صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.

 

633

6453

65

 46

۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۰:۰۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۷۰
کد خبر : ۵۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید