اخبار

نخستین دوره‌ ای جلسات آموزشی فرقه شناسی اسلامی و اخوت کارگری و کارفرمایی برگزار شد

نخستین دوره‌ ای جلسات آموزشی فرقه شناسی اسلامی و اخوت کارگری و کارفرمایی برگزار شد
نخستین دوره‌ جلسات آموزشی در دو بخش فرقه شناسی اسلامی و اخوت کارگری و کارفرمایی ویژه کارکنان فولاد خوزستان با همکاری واحد آموزش و توسعه منابع انسانی و حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی، نهم آبان ماه ۹۸ در تالار طوبی واقع در فرهنگسرای دویست دستگاه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روابط‌ عمومی، سید محمد موسوی کارشناس فرقه شناسی با اشاره به مقام اهل بیت (ع) در قرآن کریم، سنت و عالم ملکوت اظهار داشت: شرایط امامت و جایگزینی پس از پیامبر اکرم (ص) از دیدگاه علمی، شجاعت، تقوا، اجرای عدالت و ... بسیار مورد اهمیت بود.
وی گفت: با استناد به آیات قرآن کریم، روایات و احادیث نقل شده در کتب اهل سنت، هیچکدام از صحابه و غیر صحابه به‌ جز امیرالمومنین (ع) بخاطر داشتن ویژگی های خاص استحقاق جانشینی پیامبر اکرم (ص) را نداشتند. 
محمود اکابر مدیر تضمین کیفیت فولاد خوزستان در راستای اخوت کارگری و کارفرمایی اظهار داشت: فرهنگ و ارزش های سازمانی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ زیرا در چارچوب این مقوله و بر اساس تعریف شخصیت، رفتار و توجه به ارزش های سازمانی و مصادیق آن می توان یک سازمان پویا طرح ریزی کرد.
وی افزود: چارچوب ارزش ها و فرهنگ سازمانی به دو بخش تقسیم می شود؛ نخست وظایف کارکنان در قبال سازمان و بخش دوم به مسئولیت های سازمان در برابر کارکنان اشاره دارد که هر دو مکمل یکدیگر هستند. به عبارتی دیگر تعامل مناسب میان کارکنان از سویی و رهبران سازمان از سویی دیگر برای ایجاد ارزش افزوده به این امر بستگی دارد که هر دو طرف به چه مقدار نیازها و انتظارات یکدیگر را درک کرده اند. 
اکابر تصریح کرد: اگر رهبران سازمان زیر ساخت های لازم را تامین کنند و نیازها و انتظارات کارکنان خود را بدرستی شناسایی و برای چگونگی جاری سازی اقدامات مناسب آن نیازها، آموزش های لازم را پیاده سازی نمایند؛ این امر موجب می شود که کارکنان برای تحقق اهداف سازمان، مشارکت حداکثری داشته باشند و با اخوت و همت کارکنان بعنوان ارزشمند ترین سرمایه های یک سازمان، ارزش ها، فرهنگ ها و رفتارهای سازمانی تحقق یافته و در رسیدن به اهداف اصلی راه هموار تری پیش رو قرار خواهد گرفت.
مدیر تضمین کیفیت در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: برگزاری این دوره های آموزشی باعث یادآوری جایگاه ارزش ها و تحول فرهنگ سازمانی و همچنین نقش ‎آفرینی در سازمان می شود و به یک مجموعه کمک می کند که بتواند مسیر بهتری را برای توسعه و پایداری خود جستجو نماید.  

این گزارش حاکی است، این نشست ها و جلسات آموزشی برای آگاه سازی هر چه بیشتر کارکنان فولاد خوزستان در آینده به صورت دوره ای برگزار خواهد شد.

35354

۱۰ آبان ۱۳۹۸ ۲۱:۳۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۸۰۷
کد خبر : ۵۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید