اخبار

پنجمین نمایشگاه و همایش صنعت دیرگداز به کار خود پایان داد

پنجمین نمایشگاه و همایش صنعت دیرگداز به کار خود پایان داد
پنجمین نمایشگاه و همایش صنعت دیرگداز با اهدا تندیس غرفه برتر به مجموعه فولاد خوزستان به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی این نمایشگاه  از ۲۹ مهرماه سالجاری به مدت سه روز با حضور ۵۶ شرکت تامین‌کننده مواد نسوز و شرکت های فولادی در هتل المپیک تهران برگزار شد.
هدف از این نمایشگاه آشنایی با آخرین فن آوری صنعت دیرگداز، تبادل اطلاعات کارشناسان، شناسایی محصولات با کیفیت و کاربردی بود.
در این مدت، مدیران،‌ روسا و کارشناسان واحدهای خرید،‌ سفارشات و قسمت نسوز مجموعه فولاد خوزستان با تامین کنندگان این حوزه در مورد چگونگی ادامه همکاری و توسعه تامین کنندگان مذاکره کردند.
همزمان با نمایشگاه، همایش دیرگداز با حضور کارشناسان این صنعت برگزار شد؛ در میان ارائه کنندگان مقاله داریوش طهماسبی، علی صدریان زاده به همراه رسول بهمن زیاری از فولاد خوزستان با موضوع "طراحی نرم افزار به منظور تشکیل بهینه سرباره پفکی در کوره قوس الکتریکی" ارائه شد که با استقبال شرکت کنندگان از این طرح روبرو بود.
در روز پایانی نمایشگاه، علی حسین زاویه دبیر انجمن نسوز ایران با حضور در غرفه فولاد خوزستان، ضمن تقدیر از حمایت های همه جانبه ای این شرکت در برگزاری نمایشگاه،  تندیس غرفه برتر را به محمدرضا هدایی رییس نسوز پاتیل فولاد خوزستان اهدا کرد.
گزارش خبرنگار ما حاکی است، هفتاد درصد کل تولیدات مواد نسوز در صنایع تولید آهن و فولاد مصرف می شود و بسیاری از تولید کنندگان فولاد در مراکز خود دارای پخش دیرگداز هستند که در این بخش ها آزمایش های متداول و معینی بر روی دیرگدازهای جدید دریافت شده انجام می دهند. بعضی از کارخانه ها نیز بخش های بزرگ تحقیقاتی دارند که در آنها تحقیقات مداومی بر روی ساخت انواع دیرگدازهای جدید صورت می پذیرد.
گفتنی است، مذاب فلزات و سرباره اثرات مخربی بر روی آستر کوره های مورد مصرف در صنایع آهن و فولاد دارد و موجب آلودگی، پوسیدگی، سائیدگی، شستن و حمل کردن آجرهای دیرگدازی را که ظاهراً باید در مقابل عوامل شیمیایی سخت و مقاوم باشند را فراهم می سازند. هدف اصلی طراحان و سازندگان مواد نسوز، تهیه موادی برای آسترهاست که فلز و سرباره نه در آنها نفوذ نماید و نه با آنها وارد واکنش شوند.
۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۷:۵۷
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۷۰
کد خبر : ۵۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید