اخبار

همایش پایش اهداف و برنامه‌ های عملیاتی فولاد خوزستان برگزار شد

همایش پایش اهداف و برنامه‌ های عملیاتی فولاد خوزستان برگزار شد
همایش پایش اهداف و برنامه‌ های عملیاتی فولاد خوزستان در شش ماهه نخست سال ۹۸ با حضور محمد علی وکیلی عضو هیات رییسه و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، علی محمدی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، مدیران عامل شرکت های تابعه و سایر مسئولان شرکت فولاد خوزستان روز چهارشنبه یکم آبان ماه ۹۸ در تالار طوبی واقع در فرهنگسرای دویست دستگاه برگزار شد.
 
 به گزارش خبرنگار روابط عمومی،محمد علی وکیلی عضو هیات رییسه و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: راه مبارزه با فساد، هوشمند سازی تمامی اضلاع اقتصاد است؛ عملکرد فولاد خوزستان در اشتغال زایی و کمک به رفع محرومیت قابل تقدیر است.
وی افزود: تحریم ها ما را وادار نمود که نگاه کلان اقتصادی خود را تغییر دهیم. تحولاتی که در قیمت ارز اتفاق افتاد در اقتصاد مضر، اما برای ارزش گذاری بر دارایی بنگاه ها تاثیر گذار بود. به همین دلیل تراز واردات و صادرات به نفع صادرات در حال مثبت شدن است. 
وکیلی درباره مولفه های تاثیر گذار بر یک بنگاه اقتصادی اذعان داشت: تنها ۳۰ درصد از مولفه‌های تاثیرگذار بر بنگاه‌ها و شرکت های صنعتی اقتصادی بوده و ۷۰ درصد دیگر مولفه های غیر اقتصادی و بیرونی است. 
وی ادامه داد: چند متغیر راهبردی مهم و تاثیر گذار بر صنعت کشور وجود دارد؛ نخست اینکه در مجلس تصویب قانون رفع موانع تولید به دلیل نام‌گذاری سال به نام "رونق تولید" تسریع شود؛ دوم ایجاد وفاق مدیریتی است. سوم شفافیت سازی تکلیف و حقوق در کار می باشد، اگر برای هر فرد در سازمان و جامعه توازنی از تکلیف و حقوق وجود داشته باشد، امنیت آفرین است. راه دیگر مبارزه با فساد از راه هوشمندسازی اضلاع اقتصاد است. 
عضو هیات رییسه مجلس شورای  اسلامی تصریح نمود: شفاف سازی، نفاق را از بین می برد. آنچه که سرعت توسعه را در دیگر کشورها پیش برده است، رفع نفاق است.
وکیلی افزود: هر قدمی که در تکمیل زنجیره بالادستی و پایین دستی فولاد برداشته شود، کمک به چرخه و زنجیره اقتصاد کشور است.
وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: در دنیا بخشی از هزینه های که بنگاه های اقتصادی در حوزه اجتماعی انجام می‌دهند، برای ارتقای کارآمدی و ماندگاری خود است؛ مردم خوزستان خود را در موفقیت‌ های فولاد خوزستان شریک بدانند و به این شرکت افتخار کنند؛ این مجموعه بزرگ صنعتی در کمک رسانی به مناطق محروم، روستاهای اطراف، کمک به سیل زدگان، ارائه خدمات درمانی، آموزشی، فرهنگی و همچنین اشتغال زایی همواره پیشتاز بوده است و این توجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی قابل تقدیر است. 
در ادامه این همایش علی محمدی مدیر عامل فولاد خوزستان گفت: با عنایت خداوند متعال و تلاش همکاران، بسیاری از اهدافی که برای سال جاری مشخص شده بود، تحقق یافته و در تولید شمش، آهن اسفنجی و گندله توانستیم طبق برنامه پیش برویم و این دستاورد حاصل زحمات کارکنان فولاد خوزستان و شرکت های تابعه است که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی با اشاره به تامین مواد اولیه فولاد خوزستان اذعان نمود: در این راستا، شرکت ها و بخش های تامین کننده اقدام‌ های خوبی انجام داده اند؛ همچنین در زمینه پایداری مواد از سه ماه گذشته با همکاری شرکت فولاد ریل به پایداری مناسبی رسیده ایم؛ عملکرد شرکت صعنتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در تولید کنسانتره و کسب رکوردهای پی در پی قابل تقدیر است. در شرکت صنعت فولاد شادگان نیز معادل ۸۳ درصد از برنامه ها تحقق یافته است.
محمدی با توجه به مشکلات ناشی از تحریم ها تصریح نمود: با وجود چالش‌های پیش رو و تحریم‌ ها در تحقق برنامه های سال رونق تولید، موفقیت های بزرگی بدست آمد که مرهون زحمات و تلاش شبانه روزی مسئولان و کارکنان گروه فولاد خوزستان است.
وی با اشاره به صادرات چشم گیر محصولات شرکت افزود: علیرغم تحریم های ظالمانه، در حوزه ای صادرات توانستیم گام های موثری برداریم؛ در هفته جاری نیز شرکت فولاد خوزستان از سوی سازمان توسعه تجارت کشور بعنوان صادرکننده برتر کشور انتخاب شد. 
مدیرعامل فولاد خوزستان خاطر نشان کرد: اولویت اول برنامه های فولاد خوزستان تثبیت وضعیت موجود و تحقق کامل اهداف برنامه های سال ۹۸ است. اولویت دوم تمرکز بر تولید محصولات خاص با ارزش افزوده بالاتر می‌باشد که عمده نیاز شرکت فولاد اکسین است؛ بدنبال تملک سهام فولاد اکسین نیز هستیم و امیدواریم این امر با توافقنامه ای که در وزارت کار انجام شده است، تا پایان سال بحث تملک این شرکت به پایان برسد.
 
وی ادامه داد: اولویت بعدی ما در برنامه‌ های شش ماهه دوم سالجاری، تکمیل زنجیره ارزش در بالادست برای تامین پایدار کنسانتره مورد نیاز گروه فولاد خوزستان است.
محمدی افزود: تسریع در اجرای طرح‌ های توسعه، کمیته فنی هیات مدیره، پروژه اسلب عریض، مگا مدول آهن اسفنجی، پست برق ۴۰۰، افزایش ظرفیت تولید در سناباد از ۲/۵ میلیون به ۵ میلیون تن و افتتاح پروژه فولادسازی فولاد شادگان از دیگر موضوعاتی می باشد که با جدیت در حال پیگیری است.
وی اظهار داشت: در حوزه ای سیاست‌های شرکت های تابعه، با توجه به نقش حاکمیت فولاد خوزستان تقاضا می‌شود که مانند گذشته، سیاست‌ های هماهنگ و همسو در همه حوزه ها همچون منابع انسانی، مالی، تولید و فروش انجام شود.
مدیرعامل فولاد خوزستان درباره فعالیت های شرکت در حوزه مسئولیت‌ های اجتماعی گفت: مسئولیت های اجتماعی تنها رسیدگی به مناطق محروم و ارائه خدمات آموزشی، درمانی، فرهنگی و تامین معیشت مردم نیست و یکی از سیاست‌های ما حمایت از صنایع داخل استان می‌باشد که در زنجیره پایین دست فولاد قرار دارند. اگر قرار است فولاد خوزستان به سود آوری برسد، باید شرکت‌های داخل استان نیز به سودآوری برسند. به همین دلیل نمایشگاه بومی سازی فولاد خوزستان برای شناسایی و استفاده از توانایی سازندگان داخلی برای تامین بخشی از قطعات مورد نیاز این شرکت برپا شد. بر همین اساس قرار شد، سهمیه ای که فولاد خوزستان به شرکت‌های داخل استان می‌دهد، به عنوان سهمیه این شرکت در بورس لحاظ شود.
وی با بیان اهمیت نیروی انسانی در فولاد خوزستان خاطر نشان کرد:  نیروی انسانی سرمایه اصلی سازمان محسوب می‌شود و نیاز است که دیده شوند. لذا درخواست می شود که مسئولان فولاد خوزستان با نیروهای زیر مجموعه خود تعامل مناسب و خوبی داشته باشند و این امر در بهره‌وری سازمان تاثیر بسزایی دارد.
مدیرعامل فولاد خوزستان در پایان سخنان خود اظهار داشت: با برقراری فوق العاده بدی آب و هوا و مناطق جنگی (موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه) بصورت اختیاری موافقت شده و از اول مهرماه برای کارکنان محاسبه و در حقوق آنان لحاظ می‌ شود.

گفتنی است، مهران عباس زاده مدیر استراتژی و تعالی سازمانی فولاد خوزستان در این همایش، اتصال استراتژی به عملیات و ارتقای همسوسازی در سطح گروه را از اهداف فولاد خوزستان برشمرد و مقدمه ای از محتوای همایش را ارائه نمود. 

محسن شیری بابادی رییس تعالی و مدیریت عملکرد فولاد خوزستان با تشریح شعار سال ۱۳۹۸ گروه (تحول در تولید محصولات خاص، با کیفیت و متنوع با تمرکز بر ارتقا ایمنی، صیانت از محیط زیست و ارزش افزوده بیشتر) و عوامل موثر بر اجرای موفقیت آمیز آن، توضیحی درباره‌ی نظام تسری اهداف استراتژیک در بدنه گروه فولاد خوزستان ارائه نمود. همچنین وی چگونگی پیوند استراتژی به عملیات را با ارائه نمونه ای در بخش احیا به آگاهی حاضران در همایش رساند .

شیری بابادی اهداف مورد انتظار این بخش را اتصال استراتژی به عملیات و ارتقای همسوسازی در سطح گروه، پایش نظام مند تحقق اهداف استراتژیک سازمان در سطوح عملیاتی و پشتیبانی، حمایت واحدهای مختلف از استراتژی های گروه، کمک به رهبران سازمان جهت مدیریت یکپارچه حوزه تحت اختیار از طریق داشبوردهای مدیریتی، ارتقا کیفیت، صحت و دقت ارزیابی عملکرد سازمان و کارکنان زیرمجموعه از طریق کارنامه اهداف گروهی و فردی بیان نمود. 

وی شیوه محاسبه میزان تحقق اهداف استراتژیک را که همانا برگرفته از میزان تحقق شاخص های کلیدی عملکرد به اضافه میزان پیشرفت اقدامات و پروژه ها است، برای حاضرین توضیح داد. 

شیری بابادی در ادامه میزان تحقق اهداف نقشه استراتژی گروه را به صورت ترافیک لایت نمایش داده و تصریح نمود: میزان تحقق کل نقشه استراتژی در ۶ ماهه اول سال جاری ۱۱۱ درصد می باشد. همچنین وی راهبرد تدوام کسب و کار و بقا در شرایط کنونی را توازن و پایدارسازی خطوط تولیدی و تکمیل زنجیره ارزش گروه با حضور موثر در بالادست (معادن) و پایین دست (کارخانجات نوردی) دانست.

گزارش خبرنگار ما حاکی است، سعید قاسم زاده قائم مقام شرکت صنعت فولاد شادگان در همایش پایش اهداف استراتژیک و برنامه های عملیاتی گروه فولاد خوزستان برای ۶ ماهه اول سال ۹۸، گزارشی از عملکرد و برنامه های عملیاتی این شرکت ارائه و به تشریح نقشه استراتژی شرکت یادشده پرداخت.

وی دلایل تحقق اهداف استراتژیک در حوزه های مالی، بهره برداری و توسعه و همچنین چالش های پیشرو با تمرکز بر نقدینگی ناکافی، مشکلات تامین گندله، مسائل حمل و نقل، کمبود قطعات یدکی و ... را بیان کرد و با ارائه پیشنهاد و راهکارهای لازم، انتظارات از شرکت مادر را خاطر نشان کرد.

محمدحسین مولوی زاده مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد نیز در این همایش گزارشی از عملکرد این شرکت با تمرکز بر وضعیت کلوخه و سنگ شکن، وضعیت سنگ دانه بندی شده، تولید و فروش کنسانتره، بارگیری و حمل، درآمد و سود، پیشرفت پروژه گندله سازی و طرح های توسعه ارائه نمود. 

مهران خرم نیا معاون برنامه ریزی و توسعه گروه فولاد خوزستان، فاز چهارم توسعه را با تمرکز بر جریان و بالانس مواد در زنجیره تولید گروه برای دستیابی به ظرفیت تولید شش میلیون تن در افق ۱۴۰۴ تشریح کرد.

وی بر الزام پروژه های مهم و کلیدی برای رسیدن به اهداف استراتژیک تعیین شده با تشریح اجرای پروژه اسلب عریض، LF شماره ۵ و VOD جدید، احداث مگا مدول احیا مستقیم (زمزم ۳)، احداث خط و پست ۴۰۰ کیلو ولت، احداث کارخانه اکسیژن ۴، احداث کولینگ تاور ۲۷۸ و اتمام و به ظرفیت رساندن پروژه های شرکت صنعت فولاد شادگان و شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد تاکید نمود.

22287444

725

43

 45456

435  546

۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۲۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۱۶۴
کد خبر : ۵۰۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید