اخبار

فولاد خوزستان به عنوان عضو کنسرسیوم "اکتشافات جدید" معرفی شد

فولاد خوزستان به عنوان عضو کنسرسیوم "اکتشافات جدید" معرفی شد
در نخستین جلسه کنسرسیوم اکتشافات جدید، ۱۱ شرکت معدنی به عنوان اعضای این کنسرسیوم معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار نشریه رویداد و به نقل از روابط عمومی سازمان ايمیدرو،‌ در این جلسه که روز یکشنبه ۱۰ شهریورماه ۹۸ با حضور نمایندگان کنسرسیومی متشکل از ۱۱ شرکت برگزار شد، غریب پور از سازماندهی مناسب این برنامه سخن گفت و تصریح کرد: این کنسرسیوم برنامه اجرای ۱۰۰ هزار کیلومتر از ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع اکتشافات جدید را برعهده دارد و مقرر شده جلسات هفتگی برای ارائه گزارش و پایش برگزار کند.
وی پس از ارائه اهداف این طرح، افزود: زمان بندی این برنامه از حساسیت ویژه ای برخوردار است و باید طبق تقسیم وظایف، اقدامات مقتضی انجام گیرد.
غریب پور اظهار داشت: ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع شامل ۸ پهنه اکتشافی است و با زمان بندی که طی روزهای آتی آماده می‌شود، مسیر پیش رو شفاف‌ تر خواهد شد.
عباس نعیمی قائم مقام و عضو هیات عامل سازمان ایمیدرو نیز با تاکید بر اینکه این برنامه با در نظر گرفتن منافع سهامداران انجام می‌شود، گفت: با توجه به اینکه برای چشم انداز ۱۴۰۴ ظرفیت سازی برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد را پیش بینی کرده ایم، باید ذخایر قابل توجهی برای تحقق این هدف، در سال‌های آتی داشته باشیم.
وی افزود: این حجم سرمایه‌گذاری‌ها برای فرآوری سنگ آهن و تولید فولاد به پشتوانه‌ای عظیم در بخش معدن و ذخایر معدنی نیاز دارد.
نعیمی خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات هفتگی و زمان‌بندی اتمام برنامه باید به گونه‌ای باشد که بتوان در انتهای سال، فاز شناسایی را به اتمام رساند.
در ادامه علی اصغرزاده مدیر اکتشاف سازمان ایمیدرو اطهار داشت: طبق قانون معادن،‌ پس از مشخص شدن نتایج اکتشاف،‌ بخش خصوصی قادر به دریافت پروانه اکتشافی است.
گفتنی است، در این جلسه دیگر نمایندگان اعضای کنسرسیوم، نظرات و موضوعات مورد نظر خود را اعلام کردند و برحضور گسترده‌تر بخش خصوصی در فرآیند اکتشاف در کشور تاکید کردند.
گزارش خبرنگار ما حاکیست، شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، گل‌گهر، چادرملو، توسعه معادن فلزات، صبانور، گهر زمین، توسعه صنایع معادن غدیر، میدکو و صدر تامین، اعضای این کنسرسیوم را تشکیل می دهند؛ همچنین در این نشست مقرر شد طی روزهای آینده با معرفی نمایندگان هر یک اعضای کنسرسیوم، ‌احکام مربوط به تشکیل کمیته اجرایی از سوی سازمان ایمیدرو صادر شود.
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۲۰:۱۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۵۶
کد خبر : ۴۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید