اخبار

سرعت بخشیدن به فرآیند تامین باعث دسترسی بیشتر مشتریان خواهد شد

سرعت بخشیدن به فرآیند تامین باعث دسترسی بیشتر مشتریان خواهد شد

لطفاً بطور خلاصه خودتان را معرفی فرمایید؟

اینجانب بابک بهادری هستم. رییس خرید مواد مصرفی و اقلام عمومی، دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی و در سال 1379 به استخدام شرکت فولاد خوزستان درآمدم و تاکنون در حال انجام وظیفه می‌باشم.

درباره فعالیت‌ها و مسئولیت‌هایی که تاکنون داشته‌اید برای خوانندگان ما بگویید؟

در ابتدای ورود به شرکت فولاد خوزستان در واحدهای مختلف بهره‌برداری فعالیت داشتم. تجربه حضور در واحدهای تولیدی کمک بسیار موثری در امر تامین کالا و درک بهتر از نیاز واقعی تولید را در من ایجاد نمود. از سال 1390 الی 1395 بعنوان کارشناس خرید مواد مصرفی مشغول بکار شدم و در سال 1395 مسئولیت ریاست واحد خرید مواد مصرفی و اقلام عمومی را بر عهده گرفتم.

لطفاً مراحل خرید اقلام عمومی را برای آگاهی مخاطبان رویداد تشریح کنید.

برای شروع خرید هر قلم از کالاهای مورد نیاز شرکت، ابتدا پس از نیازسنجی آن کالا، درخواستی از سوی واحدهای متقاضی و واحد سفارشات شرکت ایجاد می‌شود؛ واحد خرید پس از بررسی کالا از لحاظ موجودی بازار، شرایط اقتصادی و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح مجموعه، براساس قوانین آیین نامه معاملات شرکت فولاد خوزستان اقدام به برگزاری استعلام در وب سایت www.ksc.ir نموده و یا از طریق آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار به برگزاری مناقصه اقدام می‌شود و پس از شناسایی منابع و تایید فنی کالاهای مورد نیاز و کشف مناسب‌ترین قیمت اقدام به خرید کالا می‌نماید.

آقای بهادری چگونه بهترین بازار و قیمت را انتخاب می‌کنید؟

قبل از سال 1395 استعلام‌های فولاد خوزستان به صورت محدود و با حضور فیزیکی کارشناسان خرید و مذاکرات متعدد صورت می‌گرفت که این امر از سال 1395 به صورت برگزاری استعلام‌های اینترنتی در وب سایت رسمی شرکت فولاد خوزستان انجام می‌پذیرد. بدین وسیله با سرعت بخشیدن به فرآیند تامین باعث دسترسی بیشتر به مشتریان و با توانمندی‌های متنوع‌تری روبرو هستیم.

آیا حوزه خریدها محدوده شرکت را شامل می‌شوند یا خرید اقلام در خصوص وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی هم در دست اقدام دارید؟

باعث افتخار است که خدمتتان عرض کنم واحد خرید اقلام عمومی در کنار خرید تمامی کالاهای مورد نیاز مصرفی و سرمایه‌ای  شرکت به دستور مدیر عامل و همراهی همکاران بخش خدمات و امور اجتماعی به صورت مستمر با خرید انواع آهن آلات و مصالح ساختمانی در ساخت و بازسازی مساجد، مدارس، جاده‌های دسترسی و تهیه مواد غذایی جهت مناطق محروم و به خصوص خرید لوازم در حادثه سیلاب اخیر از قبیل تهیه غذا، لباس، ابزارآلات مورد نیاز، خاک‌برداری، ایجاد سیل بند و دیگر اقدامات را وظیفه شرعی خود دانسته و در راستای انجام آنها گام برمی‌دارد.

چنانچه مطلب یا نظری در این مصاحبه نیامده مطرح نمایید.

در پایان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، وظیفه خود می‌دانیم با حمایت از تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی، به خصوص درون استانی که با گردش مالی مثبت و پرداخت مالیات‌های قانونی خود، چرخه اقتصادی استان را بیش از پیش رونق بخشیده و به تبع آن اقتصاد ملی را توانمند ساخته، حمایت نماییم.

 

۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۰۴۶
کد خبر : ۴۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید