اخبار

تبیین آرمان‌های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار هدف راهبردی شرکت فولاد خوزستان است

تبیین آرمان‌های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار هدف راهبردی شرکت فولاد خوزستان است
هدف راهبردی شرکت فولاد خوزستان در عرصه تولید، تبیین آرمان‌های ‌شهدا و زنده نگه‌داشتن فرهنگ و ترویج روحیه شهادت‌طلبی با همان خلوصی است که جوانان و رزمندگان صدیق اسلام در دوران پر فراز و نشیب هشت سال دفاع مقدس بر چهره تاریخ نگاشتند.
🔸علی محمدی رییس شورای فرهنگی و معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت فولاد خوزستان در آستانه‌ی برگزاری سیزدهمین یادواره شهدا، تجلیل از ایثارگران و گردهمایی بسیجیان این شرکت در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: شهدای ما انسان‌های برجسته و والامقامی هستند که با ایمان و بصیرت، جان خود را در راه آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی فدا نموده و قطعاً خون آنها در ادامه راه شهدای کربلا می‌باشد و فضای امن و آرامش کنونی، اقتدار ملی و امنیت کشور ثمره این جانفشانی است.
🔸وی اظهار داشت: با این تفکر، نگاه ما به این قشر ارزشمند نگاه ابزاری نیست و در خصوص رسیدگی معتقدیم خدمت و امتیازات طبق قوانین مصوب کشوری است و در این شرکت بصورت کامل در حال اجرا می‌باشد.  
🔸محمدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا مایه برکت کشور هستند و برگزاری این مراسم، عطر ایمان و تقوا را در فضا می‌گستراند .مجلس شهدا یک مجلس معمولی نیست؛ مجلس شهدا با برکت، نورانی و هدف از برگزاری آن بیعت با آنان است. بیعت با شهدا و ادامه دادن راه آنان از پیام‌های حضور در این مجالس است و پرچم دین در این کشور به برکت خون شهدا به اهتزاز درآمده است.
🔸وی با اشاره مختصر به آمار حضور ایثارگران در شرکت افزود: آمار چشمگیر ۷۹۶ تن ایثارگر شرکت فولاد خوزستان نشان می‌دهد که باید همه کارکنان از روحیه ایثارگری الگو بگیرند؛ زیرا در شرایط فعلی کشور، تنها با الگو گرفتن از مقام شامخ شهدا و ایثارگران افق‌های روشنی پیش رو خواهیم داشت و می‌توان سال به سال به قله‌های افتخار بالاتری دست یافت. لیکن تمام موفقیت‌ها و عزت ملت ایران از شهدا است و برگزاری مراسم یادواره شهدا ضرورتی انکارناپذیر بوده؛ ضمن اینکه پشتوانه اصلی عقیدتی این مراسم از سیدالشهدا (ع) است.
🔸محمدی درباره تاثیر یادواره شهدا بر سازمان و روحیه کارکنان بیان کرد: در تمام دنیا حفظ حرمت افرادی که به خاطر دفاع از کشور جان‌فشانی می‌کنند مورد تقدیس و احترام است؛ در کشور ما با توجه به مبانی دینی و ارزشی این تقدیس و احترام، جایگاه والاتری پیدا می‌کند. بی شک یادآوری و زنده نگه داشتن نام شهدا آن هم شهیدانی که در گذشته نه چندان دور، شاغل در شرکت فولاد خوزستان بوده‌اند؛ برای همه کارکنان بعنوان نماد ایثار و رشادت هستند که در شرایط سخت آن دوران چرخ اقتصاد را گرداندند. اکنون شرایط جور دیگری است و می‌بایست کلیه کارکنان با بصیرت و آگاهی، مسائل را درک و برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و شرکت فولاد خوزستان گام بردارند. 
🔸رییس شورای فرهنگی فولاد خوزستان انجام صادقانه وظیفه و مسئولیت محول را بهترین عمل در پیروی از راه و آرمان شهیدان عنوان کرد و گفت: هر فردی در جایگاهی که دارد، با انجام صادقانه وظیفه و رسالت خود می‌تواند از آرمان شهیدان پیروی کند و تداوم‌بخش راه آنان باشد.
مهمترین راه مبارزه با هجمه‌های دشمنان انقلاب اسلامی بصیرت‌افزایی است؛ محمدی با تاکید این مطلب بیان کرد: در حمایت از دین باید با بصیرت دوست و دشمن را بشناسیم، مردم کوفه از بی‌بصیرتی دچار گمراهی و فریفته ابن زیاد شدند، ابن زیادهای نقاب‌دار در کشور و خارج از آن وجود دارند و ما باید با بصیرت ابن زیادها را از پشت نقاب حیله‌گری و توطئه‌گری بشناسیم.
🔸وی اضافه کرد: جنگ در فرهنگ ما مذموم است و ما هیچ‌گاه جنگ‌طلب نبوده‌ایم، اما باید گفت که دشمنان جنگ هشت‌ساله را بر ما تحمیل کردند و ما وظیفه داشتیم از کشور، اعتقادات و آرمان‌های خود دفاع کنیم. در دوران دفاع مقدس هم، اختلاف و مشکل وجود داشت اما هیچ‌گاه اجازه بزرگ‌نمایی و سوءاستفاده از آن به دشمنان داده نشد. اولین نکته‌ای که در دوران دفاع مقدس مشهود و تاثیرگذار بود، روحیه‌ی ایثار است؛ که امروز هم جامعه‌ی ما در کنار روحیه‌ی ایثار، نیازمند امید،‌ آرامش، نشاط و ترویج و گسترش آن است.
🔸محمدی با اشاره به کلام رهبر انقلاب در خصوص پیاده‌سازی پدافند غیرعامل در مقابل تهاجم دشمنان گفت: دفاع به معنی حفظ جان مردم، تضمین امنیت افراد، صیانت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در برابر هرگونه تهدید، موقعیت و هرگونه تجاوز است و مقام معظم رهبری هشدار دادند که دنیای کفر در حال حاضر برای محو و خدشه‌دار کردن هویت اسلامی مسلمانان با تمام قوا وارد عمل شده و فرهنگ و آداب مسلمانان را هدف قرار داده است و با تبلیغات مسموم و بهانه‌های گوناگون به موجودیت عالم اسلام و نظام جمهوری اسلامی هجوم آورده‌اند و همه این دست درازی‌های به این خاطر است که خوی استکبار چشم دیدن یک جامعه مستقل و غیرقابل نفوذ و با تمدن درخشان را ندارد.
🔸وی افزود: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابله با تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن است. به عبارت بهتر هرگونه پیشرفت و توفیق در اجرای الزامات پدافند غیرعامل به معنای استحکام مبانی اقتدار حاکمیتی و امنیت ملی است. کشور عزیزمان ایران اسلامی به عنوان مهم‌ترین کشور اثرگذار در منطقه پرالتهاب خاورمیانه که از یک سو دارای تاثیر بالا در عرصه بین‌الملل می‌باشد و از سوی دیگر آرمان گرایی و پی‌ریزی جامعه اسلامی را دنبال می‌کند، نیازمند برنامه‌ریزی منسجم، گسترده و مطلوب در حوزه پدافند غیرعامل است.
نگاه بلند و عمیق مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه پدافند غیرعامل مثل مصونیت‌سازی بدن انسان است و از درون ما را مصون می‌کند؛ اهمیت این موضوع را نمایان می‌سازد.
🔸محمدی به خبرنگار ما گفت: با افتخار می‌توان اعلام کرد که شرکت فولاد خوزستان با استفاده و بهره‌مندی از توان خود و با اتخاذ راهکارهای آموزشی و اجرای دوره‌های تخصصی با هدف بصیرت‌افزایی بستر مناسب برای توسعه امن و پایدار را فراهم کرده است.
🔸محمدی در پایان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: در این ایام سرشار از نور و ایام الله دهه مبارک فجر، توفیق همگان را در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و تحت هدایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از خداوند متعال مسئلت دارم.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۵۷۹
کد خبر : ۳۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید