اخبار

انتقاد فولاد خوزستان به حذف از لیست صادرکننده نمونه سال

انتقاد فولاد خوزستان به حذف از لیست صادرکننده نمونه سال
سهم فولاد خوزستان از ارزآوری 5 میلیارد دلاری فولاد قابل توجه و چشمگیر است اما امسال صادرات محدود شده و تا چند ماه آینده ارز ورودی از این بخش وجود نخواهد داشت.

مهندس کشانی، مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با  چیلان با انتقاد از بخشنامه های اخیر وزارت صمت گفت: بخشنامه هایی که از سوی وزارت صمت از ابتدای سال وضع شده در راستای محدود کردن فولادی ها به ویژه فولاد خوزستان بوده است.

مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: چرا در جایی که بخش تامین ارز مطرح است، دولت به سراغ فولادی ها می رود اما در فرآیند ارزیابی و معرفی صادرکننده نمونه افتخار نیستند؟

وی قرار نداشتن شمش در لیست محصولات صادراتی و در نظر نگرفتن صادرکنندگان فولاد را بهانه ای از سوی مسئولان عنوان کرد و گفت: این تصمیم مغایر با قوانین کشور است. در سال گذشته از ۲۱ میلیون تن تولید فولاد ۸ میلیون تن صادر شد و در افق ۱۴۰۴ نیز صادرات سهم چشمگیر و حدود ۱۹ میلیون تن است اگر صادرات نباشد ظرفیت سازی در حوزه فولاد معنی ندارد.

کشانی با بیان اینکه فولاد خوزستان در سال گذشته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز آوری داشته گفت: سهم فولاد خوزستان از ارزآوری ۵ میلیارد دلاری فولاد قابل توجه و چشمگیر است. اما امسال صادرات محدود شده و تا چند ماه آینده ارز ورودی از این بخش وجود نخواهد داشت.

۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۶۶۵
کد خبر : ۳۰۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید