اخبار

تعمیرات سالانه واحد بیلت 2

تعمیرات سالانه واحد بیلت 2
بهبود کیفیت شمشهای تولیدی، بازسازی اسکلت فلزی و کاهش توقفات اضطراری ناشی از فرسودگی تجهیزات از اهداف تعمیرات سالیانه بیلت 2 در سال 97 است.

مسعود شعبانی‌نیا رییس دفتر فنی و برنامه­ریزی تعمیرات فولادسازی، با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت : هدف از برنامه­ریزی و اجرا این تعمیرات، بازسازی سطح ریخته­گری و اسکلت فلزی به دلیل جلوگیری از توقفات اضطراری ناشی از فرسودگی تجهیزات و نیز افزایش کیفیت شمش­های تولیدی بود.

رییس دفتر فنی و برنامه­ریزی تعمیرات فولادسازی با بیان مراحل تعمیرات گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده و گزارش­های دریافتی از واحدهای بازرسی فنی، بهره­برداری و نت ریخته­گری و نیز با هماهنگی صورت گرفته توسط دفتر برنامه­ریزی تعمیرات، پروژه های اجرائی شناسایی شد. طی چندین مرحله سایت ویزیت و هم­چنین برگزاری جلسات متعدد، پس از مشخص شدن کارهای تعمیراتی که نیازمند توقف هماهنگ شده سالیانه بود، موارد اولویت‌بندی و بارچارت هیجده روزه­ تنظیم شد. در حین اجرای همزمان با کنترل و گزارش روند تعمیرات، میزان پیشرفت آن بر اساس بارچارت، مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گرفت. در پایان تعمیرات، طی 17 روز و 11 ساعت، موفق به تعویض 24 دستگاه زیگمنت (برای اولین بار از زمان نصب ماشین) و تعویض دیواره فلزی ضلع غربی ایستگاه ریخته­گری و تیر340 بالای دیواره، تعویض کامل درب­ها، فریم، دیواره و پلت فرم راهرو ضلع شرقی سکتور 2 و ضلع غربی سکتور 3 شدیم.

وی افزود: بازسازی دیواره­های بلوکی شمالی و جنوبی داخل کولینگ چمبر، تعویض سینی­تری زیر کابل­های S/W و کولینگ بد و سازماندهی کابل­ها به­طول 170 متر، مذاب­زدایی و پاکسازی حجم بسیار بالایی از اسکراپ و نخاله داخل کانال­های بین خطوط کولینگ چمبر (حدود 40 تن) و سایر فعالیت­های مکانیک، هیدرولیک، برق، ابزار دقیق، آبرسانی از دیگر اقدامات این تعمیرات بود.

شعبانی‌نیا در خصوص واحدها و کارکنان تلاشگری که در این پروژه دخیل بودند گفت: در زمان اجرای تعمیرات، واحدهای مختلفی از جمله: نت‌های ریخته­گری و ساختمانی، پشتیبانی نت، برنامه­ریزی تعمیرات، تاسیسات فولادسازی، ماشین­آلات، ایمنی، ساخت و سفارشات، تعمیرات مرکزی، کارگاه ساخت فولادسازی، حفاظت و بازرسی و شرکت­های پیمانکاری، در مدت زمان مشخص شده تعمیرات، انجام وظیفه نمودند، که بیشترین نقش در اجرای کار بر عهده نت‌های ریخته­گری، ساختمانی و برنامه­ریزی نت فولادسازی بود. تعمیرات یاد شده ضمن رعایت کامل نکات ایمنی، بدون هیچ­گونه حادثه فردی و تجهیزاتی همچنین با صرفه‌جویی زمانی 13 ساعته به پایان رسید.

وی با توجه به تجربه تعمیرات گذشته، با ارائه پیشنهادی تاکید کرد: با توجه به اینکه بارچارت­های تعمیرات سالیانه واحدهای تولیدی، 24 ساعته و کار اجرای آن به­صورت شبانه­روزی و بلند مدت است، جهت بهبود و اصلاح در روند کار اجرایی نیاز به اقداماتی همچون: تدوین استاندارد اجرای تعمیرات سالیانه واحد ریخته­گری، بهبود شرایط آماده‌سازی پیمانکاران و نفرات اجرایی، تعبیه مکان مناسب جهت تجهیزات دمونتاژ شده، تشکیل تیم راه­اندازی شامل تولید، نت و هم­چنین طراحی فرمت راه­اندازی تجهیزات و پیش­بینی تاییدیه­های لازم پس از انجام تعمیرات و تصحیح روش­های گردش قطعات مورد نیاز تعمیرات سالیانه به­همراه تفکیک وظایف واحدهای مرتبط که در حال حاضر به­صورت درخواست کار صورت می‌گیرد.

رییس دفتر فنی و برنامهریزی تعمیرات فولادسازی در پایان گفت: دستیابی به اهداف در سازمان، بی­شک مرهون زحمات تمامی کارکنانی است که در قالب گروه­های برنامه­ریزی، تعمیرات و نظارت در کنار هم فعالیت دارند؛ از همه این افراد و در راس آن مدیریت بخش نت و فولادریزی که با حضور به­موقع در محل تعمیرات باعث قوت قلب کارکنان بودند، صمیمانه سپاسگزارم؛ امیدوارم صادقانه و با حداکثر تلاش بتوانیم در جهت اهداف سازمان گام برداریم.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۲۱
کد خبر : ۲۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید