اخبار

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان سراسر کشور :

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان سراسر کشور :
حماسه سازی حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در جاودانه کردن واقعه عاشورا تاثیر بسزایی داشت.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به حماسه سازی و افشاگری حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در خصوص واقعه عاشورا، ضمن فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، خاطر نشان کردند: حماسه بزرگ اربعین که با حضور ملت ایران، ملت عراق و مسلمانان دیگر کشورها برگزار می شود، پدیده ی فوق العاده مهمی است که به فضل الهی و در هنگام نیاز شدید دنیای اسلام به وحدت یکپارچه، هر ساله با شکوه بیشتری شکل می گیرد.
ایشان در ادامه با تأکید بر اینکه جوانان، راه حل مشکلات کشور هستند، به ارائه تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: آمریکایی ها با بیان سخنان سخیف و تصورات واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند، اما مجموعه عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه ی باقیمانده دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا بزنند که ان‌شاءالله خواهند زد.
رهبر معظم انقلاب عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری ملت ایران را سه واقعیت انکارناپذیر برشمردند و افزودند: اینها رجزخوانی نیست، واقعیتی است که دشمنان آرزو می کنند ملت ایران آنها را نداند یا مورد غفلت قرار دهد تا درباره اوضاع کشور و توانایی های خود، دچار گمان غلط شود.
ایشان در ادامه افزودند: هنوز در اوایل راه هستیم و باید با تلاش و مجاهدت، شجاعت ، تدبیر و استفاده صحیح از امکانات، مسیر پیشرفت را ادامه دهیم و به قله مورد نظر ملت و انقلاب برسیم.
رهبر انقلاب اسلامی بخش مهمی از سخنانشان را به نقش جوانان در تحولات چهل سال اخیر اختصاص دادند و تأکید  کردند: جوانان عزیز بدانید که شما نوک پیکان حرکت عظیم ملی هستید، شما باید راه را باز کنید، پیران مجرب هم اگر خسته و بی حال و از کار افتاده نباشند، می توانند شما را راهنمایی کنند، اما موتور پیش‌برنده این قطار شما جوانان هستید.
ایشان وجود دهها هزار گروه جهادی متشکل از جوانان بسیجی در سراسر کشور و خدمات بی پایان آنها به طبقات ضعیف جامعه را سرمایه‌ای عظیم دانستند که آینده ای بهتر را مژده می‌دهد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از کسانی که نقش کاملاً تعیین کننده جوانان را در حال و آینده کشور مورد توجه قرار نمی دهند، افزودند: اینگونه افراد می خواهند جوانان را مشکل کشور وانمود کنند، اما اینجانب با اعتقاد راسخ تأکید می کنم که جوانان راه حل کشورند و با روحیه ی بسیجی وار تمام موانع و مشکلات پیش روی کشور را رفع خواهند کرد.
ایشان در ادامه فرمایشات خود، افزودند: در مسیر پیشرفت و برداشتن موانع شرط اول درک و احساس وجود و حضور دشمن است زیرا تا انسان حضور دشمن را حس نکند، سنگر و حفاظ و سلاح لازم تهیه نمی‌کند، البته آن روشنفکر نماهای راحت طلب و منافق و ریاکار که اساساً دشمنیِ آمریکا را انکار می کنند و برای دولت و ملت ایران، نسخه تسلیم در مقابل آمریکا  می نویسند، اگر عامل آمریکا نباشند، مرد میدانِ پیشرفت کشور هم نیستند.
رهبر انقلاب اسلامی شرط دوم برای پیمودن مسیر پرفراز و نشیب پیشرفت را اعتماد به نفس و عزم بر ایستادگی دانستند و خاطر نشان کردند: انسانهای بی روحیه، ترسو، مأیوس، تنبل و فرصت طلب در این میدان اگر خود مانعی برای دیگران نشوند، نمی توانند هیچ هنری از خود نشان دهند.
ایشان شرط سوم برای حرکت در مسیر پیشرفت و فائق آمدن بر موانع را فهم درست از تهدید دشمن و شناخت صحیح از عرصه نبرد برشمردند و تأکید کردند: اولین عرصه نبرد، اسلام و ایمان اسلامی است زیرا آمریکا از اسلام و انقلاب اسلامی سیلی خورده است و انقلاب دست آنها را که همه‌ کاره کشور بودند، از ایران کوتاه کرد.
رهبر معظم انقلاب فهم صحیح واقعیت های ایران و جهان و گرفتار نشدن در تصویر سازی های غلط را یکی دیگر از شروط غلبه بر موانع پیشرفت برشمردند و افزودند: بدخواهان و کینه توزان ملت ایران، تلاش دارند با استفاده از ابزارهای رسانه ای بویژه رسانه های نوپدید، تصویر سازی غلطی از ایران به جهانیان نشان دهند و افکار عمومی مردم ایران و سراسر دنیا را از واقعیات منحرف کنند.
مقام معظم رهبری یکی از این تصویرسازی های غلط را، القای دروغین قدرت آمریکا به ایران ، منطقه و جهان دانستند و خاطرنشان کردند: با وجود تلاش سخت افزاری و نرم افزاری آمریکایی‌ ها برای نشان دادن قدرت خود، واقعیت آن است که آنها در موضع قدرت نیستند زیرا عامل اصلی و تعیین کننده قدرت در تقابل های جهانی، استفاده از قدرت سخت افزاری و نرم افزاری به معنای منطق، استدلال و حرف نو است که آمریکا در این موارد به شدت ضعیف است و بدلیل فقدان منطق و استدلال، بر مبنای زورگویی سخن می گوید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: البته ما مشکلات اقتصادی و عیوبی همچون اقتصاد نفتی و ضعیف بودن فرهنگ صرفه‌جویی و اسراف را در جامعه داریم اما این موارد عیب واقعی نیستند و با تلاش و کوشش جوانان و دلسوزان نظام این نواقص رفع خواهد شد و آحاد ملت ایران آگاه باشند، عیب واقعی بن بست است که البته با روحیه ی بسیجی در کشور بن بستی وجود نخواهد داشت.
ایشان با تأکید بر اینکه عده ای در تلاش برای القای تفکر وابستگی ما به امریکا و ایجاد ناامیدی در جوانان هستند،  فرمودند: دشمن می خواهد ملت ایران را به این جمع بندی برساند که در کشور بن بست است و هیچ راهی جز زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا وجود ندارد، من صریحاً اعلام می‌کنم، کسانی که در داخل کشور، خواسته های دشمن را ترویج می‌کنند، در حال انجام دادن بزرگترین خیانت در حق کشور و ملت هستند، البته این اتفاق نخواهد افتاد و به حولِ قوه الهی و با همراهی آحاد مردم و جوانان غیور کشور ، تا جان و توان دارم، نخواهم گذاشت چنین اتفاقی در کشور بیفتد.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با تأکید بر لزوم شناخت و ارائه تصویر و جایگاه واقعی کشور و ملت ایران، فرمودند : سیاست مداران بزرگ و مغزهای سنجیده سیاسی دنیا، ملت ایران را به دلیل چهل سال ایستادگی در مقابل فشارها و در عین حال پیشرفت و تبدیل شدن به یک قدرت تأثیرگذار، تحسین می‌کنند.
ایشان ظرفیت های فراوان جغرافیایی، اقلیمی، نیروی انسانی و منابع زیر زمینی و روزمینی در کشور را یکی دیگر از واقعیت های ایران برشمردند و افزودند: ما از این ظرفیت ها به درستی استفاده نکرده ایم و توصیه همیشگی من به مسئولان این است که ظرفیت ها را شناسایی و استفاده کنید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوانان مؤمن را ظرفیت بالفعل کشور خواندند و افزودند: تصویر واقعی کشور همین جوانان مؤمنی هستند که در صحنه های مختلف، توانایی های دفاعی، علمی، فرهنگی و اجتماعی خود را بروز داده‌اند.
ایشان در ادامه به موضوع تحریم های آمریکا اشاره کردند و افزودند: وضع تحریم ها به این معنا است که دشمن هیچ راه دیگری برای مقابله با نظام اسلامی به غیر از تحریم اقتصادی ندارد اما همین تحریم های اقتصادی نیز شکننده تر از اقتصاد ملی ما است و اقتصاد ملی کشور می تواند تحریم را شکست دهد و به حول و قوه الهی، تحریم ها را نابود خواهیم کرد و شکست تحریم به معنای شکست آمریکا است و آمریکا باید با این شکست، یک سیلی دیگر از ملت ایران بخورد.
مقام معظم رهبری نقاط درخشان و برجسته ای همچون گروههای جهادی، بسیج سازندگی، اردوهای راهیان نور، راهپیمایی ها، مراسم اعتکاف و عزاداری های حسینی را از دیگر نقاط مثبت ایران برشمردند و تأکید کردند: برای شناخت صحیح ملت ایران باید به این موارد توجه شود و دستگاههای مسئول را موظف به مساعدت و همکاری با فعالیتهای بسیج، اردوهای جهادی و کاروانهای راهیان نور دانستند.
ایشان با اشاره به تلاش دشمن برای اثرگذاری بر افکار عمومی با استفاده از ابزار رسانه گفتند: ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است که می توان آن را به سلاح شیمیایی در جنگ های نظامی تشبیه کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به استفاده دشمنان از رادیو، تلویزیون، اینترنت، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی علیه افکار عمومی ملت، خاطرنشان کردند: خطاب به کسانی که مسئولیت بخش ارتباطات را بر عهده دارند، تاکید می کنم، همچنانکه در جلسات حضوری هم تذکر داده شده است به این مسائل درست توجه کنید و با ایفای جدی وظایف خود، ابزاری نشوید که دشمن راحت بتواند سلاح شیمیایی خود را علیه مردم بکار گیرد.
ایشان با تاکید بر وحدت یکپارچه ، عزم راسخ و قدرت بالای ایران اسلامی، افزودند: واقعیات کشور نشان می دهد ملت و نسل جوانش تصمیم گرفته است دیگر تحقیر نشود، دنباله رو قدرتهای بیگانه و دشمن نگردد و ایران عزیز را به اوج عزت و افتخار برساند که به فضل الهی، عزم و توانایی این کار را دارد.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود اجتماع امروز در ورزشگاه‌ های سراسر کشور را یادآور اجتماع عظیم بسیجیان در اواسط دهه ۶۰ دانسته و افزودند: آن اجتماع عظیم به حرکت و پیروزی های بزرگ برای کشور تبدیل شد و ان شاءالله شما جوانان عزیز هم در میدانهای علمی، فعالیت ها و تحرکات اقتصادی، کارآفرینی، تلاش فردی و اجتماعی، شبکه سازی اجتماعی و فرهنگی و نیز حرکتهای لازم آتش به اختیار، موفق و پیروز خواهید شد.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۷۲۸
کد خبر : ۲۸۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید