اخبار

فولاد خوزستان ذخیره ساز امروز و آینده انقلاب است.

فولاد خوزستان ذخیره ساز امروز و آینده انقلاب است.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی، مراسم یاد شده صبح روز سه‌ شنبه ۳ مهرماه ۹۷ با تلاوت قرآن مجید توسط قاسم مقدمی قاری بین المللی قرآن مجید و پخش سرود ملّی جمهوری اسلامی در تالار طوبی واقع در دویست دستگاه این شرکت آغاز شد.
سردار عباس یوسفی ضمن تسلیت بمناسبت شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای حادثه ای دلخراش تروریستی در اهواز گفت:
وجود بسیاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس، در این مجموعه ارزشمند، گویای این مطلب است که فولاد خوزستان ذخیره ساز امروز و آینده انقلاب اسلامی ایران است.
وی افزود: فولاد خوزستان و شرکت های نظیر آن، دو کار عمده در کشور انجام دادند، اول آنکه نگذاشتند تولید در کشور متوقف شود و چرخ اقتصاد را به حرکت در آوردند تا بتوانیم در جهت تقویت جبهه ها در زمان دفاع مقدس استفاده نماییم و دوم آنکه از مهمترین گزینه جنگ که اعزام نیرو و پشتیبانی از جبهه ها بود، غافل نشدند، لذا از این بابت باید بر خود ببالید که در چنین جایگاه ارزشمندی خدمت می کنید.
جانشین فرماندهی قرارگاه کربلا در ادامه تصریح کرد : در دوران انقلاب اسلامی، این مجموعه ارزشمند، تلاش زیادی نمود که ادای دین خود را به انقلاب، اسلام و مملکت داشته باشد و سندگویای این فداکاری‌ها شهدا ، جانبازان و ایثارگرانی هستند که شرکت فولاد خوزستان تقدیم انقلاب اسلامی نمود.این مجموعه همچنین در راستای دفاع از حرم اهل بیت (ع) و مبارزه با تروریست ها و عوامل تفکیری در سوریه توانست قدم های تاثیرگذاری بردارد و نمونه بارز آن شهید مصطفی رشید پور بود که سابقه فعالیت در جبهه های رزم هشت سال دفاع مقدس و پس از جنگ نیز تکلیف را تمام شده فرض نکرده و در مناطق مختلف سوریه در دفاع از حریم اهل بیت (ع) جانشفانی کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران این مراسم ، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس ، دورانی انسان ساز بود و بدانیم رزمندگان، آزادگان، مفقودین و شهدای دوران دفاع مقدس، شرف این ملت هستند، آنان ذخیره های ارزشمند انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشند و جایگاه ویژه‌ای در بین مردم ما دارند.
لذا زنده نگه داشتن یاد و خاطره این عزیزان و برگزاری چنین مراسماتی قطعا باعث می شود که جوانان مان در مکتب ایثار ، جهاد و شهادت رشد و پرورش یابند. 
وی با ذکر خاطره‌ای از یک شهید اهوازی گفت: این شهید پیش از انقلاب، شاید یکی از کسانی بود که در محله خود، به خلافکار بودن مشهور بود، اما پس از انقلاب و شروع جنگ تحمیلی، با قرار گرفتن در فضای جبهه و جنگ و تأثیر پذیری از این فضا، به کلی تغییر نموده و به فردی تبدیل شد که امر به معروف و نهی از منکر می‌ نمود و تا جایی رشد کرد که تاریخ دقیق شهادت خود را از قبل به دوستان خود گفته بود. 
 
جانشین قرارگاه کربلا در پایان سخنان خود با اشاره به حادثه خونین ۳۱ شهریور اظهار داشت: شهادت محمد طاها آن کودک چهار ساله دلیلی واضح بر کفرانیت کسانی است که دست به چنین عمل غیر انسانی و وحشیانه ای زدند.  

در ادامه مراسم سرهنگ عبدالرضا حاجتی معاون هماهنگ کننده سپاه ولی‌عصر (عج) با تشکر از حضور شرکت کنندگان در گردهمایی، گفت: دشمن چهل سال است در کشور ما در حال توطئه است و برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی از هر راهی وارد می شود، این گستاخی تا جایی پیش می رود که چند نفر عوامل تفکیری و خود فروخته در ۳۱ شهریور با لباس نظامی در بین مردم عادی نفوذ کرده و نزدیک جایگاه رژه که رسیدند، شروع به تیراندازی کرده و مردم را قتل عام می کنند. 
البته نیروهای امنیتی هر ۵ نفر را به هلاکت رسانده و بعد از آن دستگاه های اطلاعاتی امنیتی ضمن اینکه چندین خانه تیمی را شناسایی و عوامل وابسته به این تیم تروریستی را دستگیر کردند، این پیام را به دنیا دادند که اگر از امارات، عربستان آمدید تا خوزستان، پایتخت دفاع مقدس را به خاک و خون بکشید، بدانید که خون دشتستانی، عقیلی و حزباوی ها هنوز جاری و ساری است و با تمام توان در مقابل تان خواهیم ایستاد. 
وی افزود: یقین داشته باشید که خون همین شهدا، طوفان به پا می‌کند و اگر کمی صبر کنید خواهید دید که آمریکا با سرافکندگی و شکست از سوریه خواهد رفت و عربستان نیز عقب‌نشینی خواهد کرد و یکی پس از دیگری سقوط خواهند کرد.  

در ادامه آیین گردهمایی آقای روغنی، جانباز و یادگار دوران دفاع مقدس در جمع کارکنان و بسیجیان شرکت با اشاره به اتفاقات دلخراش تروریستی روزهای اخیر در اهواز تصریح کرد: ولایت‌پذیری از ارکان زندگی شیعیان است و ما باید با حفظ وحدت و اتحاد و پیروی از ولایت فقیه برای جلوگیری از رسیدن دشمن به اهداف شوم خود، از تفرقه و قومیت گرایی اجتناب ورزیم.
وی با اشاره به جنگ خندق اظهار داشت: جنگ خندق در صدر اسلام زمانی اتفاق افتاد که تمام کفر و شرک متوجه شد که اسلام با اتحاد در مقابل آن ایستاده است، لذا آزمایش الهی فرایندی دارد که مرد مومن و زن مومنه آن کسی است که بتواند با وحدت یکپارچه از این فرآیند سربلند بیرون بیاید.  
در ادامه مراسم مداح اهل بیت حاج حسن صفری، درباره واقعه کربلا و جنایت دلخراش اخیر اهواز به روضه‌ خوانی و مداحی برای حاضران در مراسم پرداخت. 
در پایان مراسم با حضور سرهنگ حاجتی،علی محمدی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی و مهران خرم نیا معاون برنامه‌ریزی و توسعه فولاد خوزستان به نمایندگی از خانواده های معظم شهدا از خانواده شهید حسن حزباوی، شهید عبدالحمید عقیلی و شهید عبدالحسن دشتستانی با اهدا لوح، تقدیر و تجلیل شد.


گردهمایی بزرگ رزمندگان، بسیجیان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس فولاد خوزستان با حضور سردار یوسفی جانشین قرارگاه کربلا، سرهنگ حاجتی معاون هماهنگ کننده سپاه ولی‌عصر(عج) ، امین ابراهیمی قائم مقام مدیرعامل، علی محمدی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی، سرگرد حسن مقدمی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی و جمعی از خانواده های معظم شهدا ، جانبازان سرافراز جنگ تحمیلی ، ایثارگران ، معاونان، مدیران، کارکنان و بسیجیان شرکت فولاد خوزستان برگزار گردید.
۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۶۴۵
کد خبر : ۲۸۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید