اخبار

امین ابراهیمی مدیرعامل:

فولاد خوزستان پیشران توسعه صنعت فولاد کشور است

فولاد خوزستان پیشران توسعه صنعت فولاد کشور است
امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان در آیین راه‌اندازی کارخانه زمزم سه، ضمن اداری احترام به ۵۸ شهید فولاد خوزستان، اظهار داشت: فولاد خوزستان محصول انقلاب اسلامی است. این شرکت پیشران و روایت‌گر مسیر توسعه و تکامل صنعت است و به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی با ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تُن به دست مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به بهره‌برداری رسید‌ و علی‌رغم تحریم های ظالمانه و موانع خارجی، به رشد تولید و توسعه شتاب گرفت و اکنون شرکت فولاد خوزستان دومین قطب تولید فولاد کشور است. با روی کار آمدن دولت سیزدهم و خلق چشم‌انداز دستیابی به ظرفیت سیزده میلیون و ۶۰۰ هزار تُن تا افق ۱۴۱۰، توسعه همه‌جانبه آغاز شده است‌.
وی در ادامه گفت: به برکت انقلاب اسلامی صنعت فولاد رشد چهل برابری را تجربه کرده است و امروز در میان ده کشور تولیدکننده فولاد جهان جای گرفته است. از طرفی علی‌رغم مصرف تنها پنج درصد گاز و ده درصد برق کشور، عدم توسعه زیرساخت‌های انرژی باعث کاهش چشم‌گیر تولید و درآمد شرکت‌های فولادی هستیم. فولاد می‌تواند در مسیر افزایش اشتغال و درآمد ارزی کشور کمک شایانی به اقتصاد کشور نماید.
 
وی ادامه داد: محدودیت‌های گاز و برق، هزینه‌های گران مواد اولیه و نرخ منبع مالی و عدم ثبات در قوانین و مقررات مالی، تجاری و دستورالعمل‌ها، مهم‌ترین چالش‌های صنعت فولاد هستند‌. 
 
ابراهیمی راه‌اندازی کارخانه زمزم سه را، صفحه زرین فولاد کشور دانست و افزود: این پروژه عظیم به مدد دولت سیزدهم، با فناوری ایرانی و بدون حضور کارشناسان خارجی به بهره‌برداری رسید. با افتخار اعلام می‌کنیم، فناوری و دانش فنی میدرکس که در انحصار کشور آمریکا است، در دستان فرزندان این مرز و بوم قرار گرفته است. در حال حاضر در حال نهایی کردن صادرات این فناوری به کشورهای دیگر مانند چین، کوبا و شمال آفریقا هستیم.
 
مدیرعامل فولاد خوزستان در پایان گفت: صرفه‌جویی ارزی این پروژه بالغ بر ۹۰ میلیون یورو است. ظرفیت صادراتی محصول آهن اسفنجی و توان ارز‌آوری آن بالغ بر پانصد میلیون دلار است. این موفقیت را به کارگران فولاد خوزستان تبریک می‌گویم و از همکاری و همراهی مقامات استانی، لشکری و کشوری، سهامداران و هیات‌مدیره تشکر می‌کنم‌.
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ۱۲:۰۱
تعداد بازدید : ۴۲۰
کد خبر : ۲,۱۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید