اخبار

مزیت های اجتماعی فولاد خوزستان برای مردم استان

مزیت های اجتماعی فولاد خوزستان برای مردم استان
در یکی دو سال اخیر جمع زیادی از جوانان خوزستانی در فرآیند پروژه های مختلف عمرانی، خدماتی و تولیدی شرکت فولاد خوزستان مشغول بکار شده و به جرات می توان گفت در میان شرکت های بزرگ موجود، این شرکت در صدر اشتغال زایی جوانان استان قرار داشته است.
بر اساس گزارش های رسمی منتشره، این شرکت بیش از چهل هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه های مختلف پایداری تولید، توسعه ظرفیت، محیط زیست و پشتیبانی اداری در دست اجرا دارد که هزاران نفر از جوانان خوزستانی در روند اجرای پروژه ها و همین طور در هنگام بهره برداری از آن ها به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول بکار خواهند شد.
 
بر اساس برآوردها، فقط در روند اجرای پروژه های "شاخص" شرکت فولاد خوزستان بیش از ۳۵۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول بکار شده یا می شوند و در زمان بهره برداری نیز بالغ بر ۸۸۰ فرصت اشتغال مستقیم پایدار ایجاد خواهد شد.
 
این آمار البته صرفا مربوط به پروژه های مهم و شاخص (حدود ۶۰ پروژه) که برآورد اشتغال آن انجام شده، است و ده ها پروژه دیگر (حدود۳۰۰ پروژه) نیز در روند اجرا و زمان بهره برداری، فرصت های شغلی بسیاری به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهند نمود.
 
بدیهی است فعالیت های مختلف تولیدی، توسعه ای و محیط زیستی شرکت فولاد خوزستان، فرصت های متعدد شغلی را در زنجیره فعالیت های مرتبط با آن به طور غیرمستقیم نیز ایجاد خواهد کرد.
 
اشتغال یکی از اثرات و مزیت های مهم اجتماعی رونق فعالیت های فولاد خوزستان است و بدین ترتیب جامعه خوزستان از فعالیت این شرکت مهم فولادی در استان منتفع می شود. این نسبت میان توسعه صنعت و تولید با زندگی مردم استان را می بایست به فال نیک گرفت.
۱۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۴۴۶
کد خبر : ۲,۱۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید