اخبار

برای نخستین بار در جهان

بررسی ورود هیدروژن در فرآیند تولید شرکت صنعت فولاد شادگان

بررسی ورود هیدروژن در فرآیند تولید شرکت صنعت فولاد شادگان
رئیس هیات مدیره فولاد خوزستان به همراه مدیرعامل این شرکت، سه شنبه ۲۵ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور در جمع کارکنان شرکت صنعت فولاد شادگان، از نزدیک روند پیشرفت پروژه فولادسازی این شرکت را بررسی کردند. نکته جالب در این بازدید، خبر اعلامی از سوی مدیرعامل شرکت فولاد شادگان بود که به واسطه آن، این شرکت به جمع شرکت هایی می پیوندد که برای نخستین بار دستاوردی را در سطح صنعت فولاد جهان تحقق بخشیده است.
 حسین کهزاد با بیان اینکه حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل فولاد خوزستان مایه دلگرمی بوده و پشتوانه ای برای سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه ها و ایجاد اشتغال پایدار است، به تشریح گزارش عملکرد  فولاد شادگان در نیمه نخست سال جاری پرداخت و گفت: با امضای یک قراداد پژوهشی، هیدروژن را جایگزین گاز طبیعی خواهیم کرد که برای نخستین بار در جهان عملیاتی می شود و ما را در زمره پیشتازان صیانت از محیط زیست و منابع هیدروکربوری قرار می دهد.
 
🔸 وی افزود: این مهم به یمن نزدیکی مجتمع های پتروشیمی عملی گردیده تا اولین کارخانه احیا با خوراک هیدروژن را در جهان راه اندازی کنیم.
 
🔸 کهزاد به سایر دستاوردهای بهار و تابستان ۱۴۰۲  اشاره کرد و اظهار داشت: با تولید حدود ۳۵۸ هزار تن، حدود ۱۰۰ درصد برنامه ابلاغی را محقق کردیم و با کسب ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سود خالص، ۱۰ درصد بیشتر از ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برنامه شده را به دست آوردیم.
 
🔸 مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان محیط زیست منحصر به فرد شادگان را یکی از حساسیت های عمده شرکت برشمرد و گفت: خوشبختانه طی قراردادی با آبفا، بجای آب رودخانه از پساب تصفیه شده در فرآیند تولید استفاده خواهیم کرد.
 
🔸 کهزاد همچنین پروژه پژوهشی تولید بریکت اسیدی از طریق بازیافت ضایعاتی مثل لجن صنعتی و گندله که در نوع خود یک پروژه نوین و انحصاری است، طراحی نرم افزار دستیار اپراتور با استفاده از هوش مصنوعی در راستای اهداف انقلاب صنعتی چهارم شرکت، احداث نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی  و ایجاد فاز ۲ فضای سبز پس از ایجاد ۱۳ هکتار در فاز اول را از دیگر دستاوردهای مهم شرکت فولاد شادگان در نیمه نخست سال جاری برشمرد.‌
 
 
✅  هدف نهایی فولاد شادگان: "تولید صادراتی"
 
🔸 مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ضمن برجسته خواندن دستاوردهای یاد شده، افق ۱۴۱۰ این شرکت را رسیدن به سهم ۲۵ درصدی تولید کشور و هدف نهایی برای فولاد شادگان را تولید صادراتی و عرضه محصولات کلاس جهانی در بازارهای داخلی و خارجی دانست.
 
🔸 امین ابراهیمی با تاکید بر اینکه در پی انجام هر پروژه باید از ارتقا کیفیت زندگی همجواران نیز اطمینان حاصل کرد، اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ همت پروژه در دست اجرا داریم که هر یک نرخ رشد قابل قبولی دارند و می توانند در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی نیز مثمر ثمر واقع شوند.
 
🔸 وی به فرصت های سرمایه گذاری بوجود آمده در شادگان اشاره کرد و یادآور شد: خبر خوب این است که در آینده نزدیک یک سرمایه گذاری مشترک بین فولاد شادگان و عمان به انجام می رسد که نشان دهنده امنیت و جذابیت این منطقه برای سرمایه گذاری است.
 
✅ توسعه در فولاد خوزستان نهادینه شده است
 
🔸 رضا طاهری رئیس هیات مدیره فولاد خوزستان با بیان اینکه هر جا نام فولاد خوزستان می آید، رویکرد "توسعه" تداعی می شود، گفت: توسعه در فولاد خوزستان نهادینه شده است و تغییر سریع و ایده آل در این شرکت و زیرمجموعه هایش به وضوح قابل مشاهده است.
 
🔸 طاهری در پایان از سرمایه های انسانی فولاد شادگان در کلیه سطوح به خاطر پیشبرد اهداف و تلاش در راستای اعتلای فنی، عملیاتی و عمومی سازمان تقدیر کرد.
۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۴۸۴
کد خبر : ۲,۰۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید