اخبار

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان:

شرکت فولاد خوزستان بزرگترین و بهترین مشترک برق منطقه‌ای خوزستان است

شرکت فولاد خوزستان بزرگترین و بهترین مشترک برق منطقه‌ای خوزستان است
محمد دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و هیات همراه در دیدار با امین ابراهیمی مدیرعامل و مسئولان شرکت فولاد خوزستان بر همکاری مستمر با شرکت فولاد خوزستان بعنوان بزرگترین و بهترین مشترک برق منطقه‌ای خوزستان تاکید داشت.
در این نشست که روز سه شنبه ۲۳ خردادماه ۱۴۰۲ در مهمانسرای نور شرکت فولاد خوزستان برگزار شد، هر دو طرف برای رسیدن به راهکارهای مناسب در برطرف نمودن چالش مصرف برق به گفتگو نشستند.
 
محمود دشت‌بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: همان‌گونه که مستحضر هستید، از نیمه خرداد، اوج مصرف برق آغاز شده و تا پایان ماه‌های گرم، ادامه خواهد یافت. نحوه‌ی عملکرد شرکت فولاد خوزستان، همواره در عبور از ایام اوج مصرف برق ستودنی بوده‌ است. 
 
وی گفت: تا کنون ما چیزی جز اراده‌ی انجام صرفه‌جویی از سوی مدیران شرکت فولاد خوزستان در مصرف برق مشاهده نکردیم. شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز خود را موظف می‌داند که برق مورد نیاز تولید این شرکت را تامین کند. 
 
دشت بزرگ افزود: در مسیر اجرای پروژه پست برق ۴۰۰/۲۳۰ شرکت فولاد خوزستان، برق منطقه ای خوزستان همکاری لازم را مدنظر قرار داده است. 
 
دشت بزرگ خاطر نشان کرد: امروز خبر در مدار قرار گرفتن ۱۶۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی را به فال نیک می‌گیریم. 
 
وی افزود: با وجود پیک مصرف در فصل‌ گرما، عملیات سربه‌سر نمودن برق آرنا و شبکه‌برق ۲ اهواز به تعویق افتاده است. 
 
وی گفت: با تشکیل کمیته راه‌اندازی، تملک تمامی پست برق و خط در اختیار شرکت فولاد خوزستان قرار خواهد گرفت. با توجه به راه‌اندازی پست در زمان اوج مصرف، نیاز است که کارکنان متخصص در این پست برق قرار بگیرند. 
 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خورستان تصریح نمود: تعامل برق منطقه‌ای خوزستان و شرکت فولاد خوزستان افزایش خواهد یافت و هرجا لازم باشد، چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ حقوقی با فولاد خوزستان همکاری خواهیم داشت. 
 
امین ابراهیمی در این جلسه گفت: شرکت فولاد خوزستان دارنده رتبه دوم تولید و رتبه نخست صادرات محصولات فولادی کشور است. دیماند مصرفی فولاد خوزستان ۶۵۰ مگاوات است. برای تولید پایدار می‌بایست توقفات به حداقل برسد چرا که محدودیت، به زیان تولید است.
 
ابراهیمی اظهار داشت: در سال گذشته همکاری سازنده‌ای، میان شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و فولاد خوزستان صورت پذیرفت. بر اساس گفتگو با وزیر نیرو، مقرر شد حداقل سهمیه‌ی برق شرکت فولاد خوزستان به اندازه‌ی سال گذشته باشد. 
 
بر پایه این گزارش، بر اساس توافقات به‌دست آمده، در صورتی که نتایج آزمایشات موفق باشد، ۳۱ خردادماه ، زمان در مدار قرار گرفتن پست ۴۰۰/۲۳۰ کیلوولت آرنا شرکت فولاد خوزستان و اتصال خروجی‌های این پست خواهد بود.
 
۱۰ تیر ۱۴۰۲ ۱۴:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۰
کد خبر : ۲,۰۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید