اخبار

نرخ مصرف انرژی فولادسازی و کوره‌های فولاد خوزستان به کمترین میزان در ده سال گذشته رسید

نرخ مصرف انرژی فولادسازی و کوره‌های فولاد خوزستان به کمترین میزان در ده سال گذشته رسید
محمدحسین وزیری مدیر انرژی و سیالات فولاد خوزستان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی ضمن اعلام این خبر افزود: یکی از اهداف راهبردی فولاد خوزستان بهینه‌سازی مصارف انرژی، مدیریت اثربخش بهای تمام‌شده و افزایش بهره‌وری منابع است. در سال‌های اخیر و با توجه به تاکید مدیرعامل بر اصلاح الگوی مصرف، یکی از اهداف کمیته عالی انرژی کاهش مصرف انرژی به ویژه برق و گاز در دستور کار قرار گرفت. به همین منظور کمیته‌های انرژی در واحدهای تولیدی مانند گندله‌سازی، احیا و فولادسازی تشکیل شدند. 
 
وی در ادامه گفت: کنترل عملیات در واحدهای مختلف، پایش مواد، کنترل و بهبود عملیات در زنجیره تولید به کاهش نرخ مصرف برق  فولادسازی و کوره‌ها منجر شد. مهم‌ترین نتیجه فعالیت‌های مستمر، کاهش نرخ مصرف برق بود که در خردادماه سال جاری و پس از ده سال، به ترتیب در بخش فولادسازی و کوره‌های قوس الکتریکی به کمترین میزان ۸۱۲ و ۷۲۸ کیلو‌وات‌ ساعت بر تُن نمایان شد. آخرین رکورد ثبت شده در سال ۹۱ و به ترتیب میزان ۸۳۵ و ۷۴۱ کیلو‌وات‌‌ ساعت بر تُن بود.
 
مدیر انرژی و سیالات فولاد خوزستان یکی از دلایل رقم خوردن این موفقیت را تکیه بر دانش فنی متخصصان و کارشناسان فولاد خوزستان و بکارگیری فناوری‌های نوین دانست و افزود: اهمیت کاهش مصرف انرژی وقتی نمایان‌تر می‌شود که در سال‌های اخیر هزینه‌های حامل‌های انرژی یعنی برق و گاز چندین برابر شده‌اند. از طرفی کاهش مصرف انرژی اثرات مثبت زیست‌محیطی به همراه دارد.
 
وی در پایان اظهار داشت: جا دارد از حمایت‌های بی‌دریغ مدیرعامل و معاون بهره‌برداری تشکر ویژه نمایم. از طرفی از اعضای کمیته عالی انرژی و کارکنان بهره‌برداری به ویژه بخش فولادسازی که توانستند به یکی از اهداف راهبردی فولاد خوزستان و اجرای مصوبات کمیته راهبری یعنی بهینه‌سازی مصارف انرژی دست پیدا کنیم، تشکر و قدردانی می نمایم.
۲۳ تیر ۱۴۰۱ ۰۲:۲۲
تعداد بازدید : ۴۹۲
کد خبر : ۱,۷۳۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید