اخبار

دومین روز همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌ آهن با برگزاری سه میزگرد تخصصی همراه شد

دومین روز دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار با برگزاری سه میزگرد تخصصی همراه شد.
دومین روز همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌ آهن با برگزاری سه میزگرد تخصصی همراه شد
به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی فولاد خوزستان، دومین روز نمایشگاه و همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌ آهن ایران، که از روز گذشته آغاز به کار کرده بود، با برگزاری سه سمینار تخصصی: سیاست‌های کشور در نظام قیمت‌گذاری ارکان زنجیره‌ی فولاد، بررسی طرح جامع استراتژی توسعه صنعتی، تحول دیجیتال، تدوین، اجرا و پیاده‌سازی و اهمیت اکتشافات و احیای معادن راکد در چشم‌انداز بلندمدت تامین منابع مواد اولیه با حضور مدیران شرکت‌های فولادی و صاحب‌‌نظران عرصه‌ی صنعت در سالن همایش‌های هتل المپیک تهران همراه بود.
 
 
در میزگرد سیاست‌های کشور در نظام قیمت‌گذاری ارکان زنجیره‌ی فولاد، اباذر براری نایب رئیس هیات مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران از لزوم شکل‌گیری نظام در زنجیره فولاد گفت و افزود: در صورت تحقق این مهم شاهد نظم و همبستگی در زنجیره هستیم. انجمن نوردکاران  آمادگی دارد، تا در نهضت ملی ساخت مسکن از دولت و تولیدکنندگان مسکن حمایت کند.
 
در ادامه رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از ضرورت تشکیل شورای عالی فولاد سخن گفت و افزود: نکته مهمی که از آن غافل هستیم، لزوم هماهنگی زنجیره فولاد است. در چنین شرایطی تشکیل شورای عالی فولاد ضروری است. اولین راه حل مشکلات، کم کردن اختلاف نظرهای موجود در زنجیره فولاد است. عوارض پلکانی یکی از موضوعاتی است که باعث اختلال در زنجیره فولاد شده است. باید با تعامل سازنده میان دولت و بخش خصوصی به درک مشترک از شرایط برسیم و در مسیر اهداف ملی گام برداریم.
 
گزارش خبرنگار ما حاکی است، دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار، از ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در هتل المپیک تهران آغاز شد و به مدت سه روز  ادامه خواهد داشت.
 
گفتنی است، شرکت فولاد خوزستان با برپایی غرفه در این نمایشگاه، پذیرای بازدیدکنندگان است.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۷۸
کد خبر : ۱,۶۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید