اخبار

برنامه های شورای عالی فرهنگی شرکت فولاد خوزستان در ماه مبارک رمضان

مسابقه ای حفظ جزء سی قرآن کریم برای کارکنان و خانواده های محترم آنان در نظر گرفته شده است و عزیزانی در طول ماه مبارک رمضان فرصت حفظ دارند، می توانند در این مسابقه شرکت نموده و پس از عید سعید فطر این مسابقه به صورت حضوری برگزار می شود.
برنامه های شورای عالی فرهنگی شرکت فولاد خوزستان در ماه مبارک رمضان
به گزارش روابط عمومی حجت الاسلام موسی بهاءالدینی عاملی دبیر شورای عالی فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: شورای عالی فرهنگی برای آشنایی بیشتر کارکنان و خانواده محترم آنان با توجه به حجم بالای برنامه‌های فرهنگی و برای بیشترین بهره گیری از فضای مجازی، کانال فرهنگی فولاد خوزستان در پیام رسان آی گپ که نزدیک به ۶ هزار تن از خانواده فولاد عضو دارد را برای اطلاع رسانی برنامه‌های فرهنگی فعال نموده است. 
 
وی در ادامه از پخش و بارگذاری روزانه یک جزء قرآن در ابتدای صبح، اجرای برنامه به رنگ خدا در قالب بیان احکام روزه، حدیث، فواید و برکات روزه به صورت صوت و پادکست، یک آیه یک پند در قالب پخش صوت و یا فیلم، تفسیر آیاتی از قرآن با بیان مواردی همچون شکرگزاری، صبر، ایثار، نظم و خدمت بر اساس کدهای اخلاقی، ترویج فضایل مقام ولای مولا امیرالمومنین (ع) در ماه منتسب به ایشان، دوره های آموزشی، منابر و تبلیغات محیطی در کانال فرهنگی خبر داد.
 
بهاءالدینی افزود: مسابقه ای حفظ جزء سی قرآن کریم برای کارکنان و خانواده های محترم آنان در نظر گرفته شده است و عزیزانی در طول ماه مبارک رمضان فرصت حفظ دارند، می توانند در این مسابقه شرکت نموده و پس از عید سعید فطر این مسابقه به صورت حضوری برگزار می شود. البته به ۱۰ درصد از شرکت کنندگان، هدیه کمک هزینه سفر مشهد مقدس اهدا می گردد. همچنین، مسابقه اذان و مناجات‌خوانی فرازهایی از دعای افتتاح در قالب فایل صوتی سه دقیقه‌ای به صورت مجازی برگزار در این ماه برگزار می شود که به ۵ نفر اول کمک هزینه سفر زیارتی مشهد مقدس اهدا می شود. 
 
وی با اشاره به راه‌اندازی دفتر پاسخگویی به سوالات اعتقادی و مسائل شرعی گفت: این دفتر در ایام ماه مبارک رمضان به صورت تلفنی و پیامکی و با حضور ائمه جماعات و روحانیون شرکت، پاسخگوی سوالات اعتقادی و مسائل شرعی خواهد بود. 
 
دبیر شورای عالی فرهنگی ادامه داد: طرح خانه بهشتی شامل: برنامه ای برای پدران و مادران خانواده فولاد به صورت مشاوره مذهبی، آموزش روخوانی قرآن، تفسیر قرآن کریم و نهج البلاغه، کلیپ و پادکست های فرهنگی، تربیتی و تغذیه در ماه مبارک رمضان و همچنین طرح نور چشمی برای فرزندان کارکنان، شامل: قصه های قرآن، اخلاق در قرآن، آموزش قرآن کریم و مطالب جذاب فرهنگی مذهبی نیز انجام می‌شود.
 
وی یادآور شد: طرح تلاوت یک جزء قرآن به صورت روزانه در مسجد شرکت و نمازخانه ها قبل از نماز ظهر و عصر و طرح ۱۵ دقیقه با قرآن در قالب تفسیر آیات فرهنگی و اخلاقی در مسجد و نمازخانه ها بعد از نماز عصر به‌ وسیله‌ی ائمه جماعات و طرح سوال از مطالب منبر و اهدای هر روز یک هدیه به حاضرین انجام می شود.
 
دبیر شورای عالی فرهنگی گفت: محفل انس با قرآن در صورت تایید کمیته مقابله با کرونا در ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) در دویست دستگاه برای کارکنان و خانواده‌های محترم آنان برگزار می‌شود. 
 
وی تصریح نمود: طرح اکرام و کمک مومنانه در قالب اهدای بسته های معیشتی به خانواده‌های کم برخوردار حاشیه شرکت با مشارکت کارکنان به این صورت که در پرتال شخصی گزینه کمک مومنانه با درج مبلغ معین به صورت اختیاری انجام خواهد شد. 
 
بهاءالدینی گفت: مراسم احیا سه شب لیالی قدر در مجتمع دویست دستگاه به همراه پذیرایی و اطعام سحری برای ساکنان منازل سازمانی نیز از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان است.
 
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه قرآن و محصولات فرهنگی در مسجد مرکزی به همراه تخفیف برای کارکنان و نصب بنرهای پیام قرآن با محتوای (شکرگزاری، صبر، ایثار، نظم و خدمت و...) در سطح شرکت و مجتمع دویست دستگاه خبر داد.
 
دبیر شورای عالی فرهنگی در پایان ابراز امیدواری نمود خانواده بزرگ فولاد خوزستان با توکل بر خداوند متعال هر چه بیشتر از برکات ماه مبارک رمضان بهرمند شوند.
 
۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۲۱۲
کد خبر : ۱,۵۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید