اخبار

تعمیرات سالیانه زمزم ۲ با موفقیت به پایان رسید؛

پایان تعمیرات سالیانه زمزم ۲ بدون حادثه / ۴۳ ساعت زودتر از برنامه

علیرغم سطح وسیع فعالیت‌ها و حجم بسیار زیاد تعمیرات و همزمانی اجرای سایر فعالیت‌ها در سطح سایت، این برنامه بدون حادثه‌ انجام شد و همه کارکنان در انتهای تعمیرات به سلامت و با تندرستی کامل تعمیرات را به پایان رساندند.
پایان تعمیرات سالیانه زمزم ۲ بدون حادثه / ۴۳ ساعت زودتر از برنامه
محسن کرم نیا رئیس نت واحدهای زمزم با اعلام این مطلب به خبرنگار روابط عمومی گفت: در دی ماه ۱۴۰۰ پس از پایان تعمیرات زمزم یک و به دلیل محدودیت گاز و همچنین لزوم تعمیرات سالیانه، با هماهنگی معاونت بهره‌برداری و مدیر بخش، واحد زمزم ۲ متوقف شد. 
 
وی گفت: در این تعمیرات بعد از دوازده سال که از عمر واحد زمزم دو می‌گذرد برای اولین بار ریفرمر واحد زمزم دو به صورت کامل بازسازی شد، تمامی تیوپ‌ها و متعلقات آن ها و همچنین تمامی کاتالیست‌های درون تیوپ‌ها و نسوز کامل سقف ریفرمر تعویض شدند. در نواحی مختلف از جمله کوره، اسکرابرها، تیکنر، بلور اریا و سایر قسمت ها اورهال تعمیرات کلی انجام شد.
 
کرم نیا با اشاره به بدون حادثه بودن تعمیرات سالیانه گفت: علیرغم سطح وسیع فعالیت‌ها و حجم بسیار زیاد تعمیرات و همزمانی اجرای سایر فعالیت‌ها در سطح سایت، این برنامه بدون حادثه‌ انجام شد و همه کارکنان در انتهای تعمیرات به سلامت و با تندرستی کامل تعمیرات را به پایان رساندند.
 
وی در خصوص چگونگی کنترل حوادث گفت: با مرور حوادث و پتانسیل‌های خطر سال‌های گذشته و آموزش و بازآموزی استانداردها و مرور خطرات سایت به کارکنان و همچنین در طول تعمیرات با کنترل کردن پتانسیل‌های خطر و نظارت دقیق و هوشمندانه و متوالی بر فعالیت‌ها، نسبت به کنترل اعمال غیرایمن و کنترل شرایط غیرایمن با دقت و وسواس زیادی اقدام نمودیم و استاندارها و دستورالعمل‌ها، خط قرمز ستاد تعمیرات بود.
 
کرم نیا در ادامه تاکید داشت: با کنترل و مدیریت منابع و همچنین کنترل برنامه زمان بندی و نظارت دقیق موفق شدیم واحد را ۴۳ ساعت زودتر از زمان مقرر، راس ساعت ۲۰ روز یکم اسفند ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسانیم.
 
کرم نیا در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دست اندرکاران ستاد تعمیرات و ناظران تولید و تعمیرات و پیمانکاران، از تمامی واحدهای جانبی که در طول تعمیرات با ارائه خدمات ارزشمندشان موجب تسهیل در امور ستاد تعمیرات شدند، تشکر ویژه نمود و از خداوند سبحان برای تمامی عزیزان و همکاران حاضر در این تعمیرات و مجموعه فولاد خوزستان طلب خیر و سلامتی و موفقیت‌های بیش از پیش نمودند.

 

ذوب

 

 

ذوب

۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۸:۱۵
تعداد بازدید : ۲۹۷
کد خبر : ۱,۵۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید