اخبار

در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران مطرح شد؛

تسریع در اجرای طرح‌های توسعه فولاد شادگان

تسریع در اجرای طرح‌های توسعه فولاد شادگان
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در دیدار با مدیرعامل فولاد خوزستان خواستار تسریع در اجرای طرح‌های توسعه فولاد شادگان شد.
به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی فولاد خوزستان، در دیدار محمد آقاجانلو مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران و امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان، از سوی دو طرف بر تسریع در اجرای طرح‌های توسعه فولاد شادگان تاکید شد.
 
در این دیدار که روز چهارشنبه چهارم اسفندماه ۱۴۰۰ به میزبانی فولاد خوزستان برگزار شد، آقاجانلو زنجیره فولاد را از ارکان اقتصاد دانست و افزود: صنعت فولاد یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی است. سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد علاوه بر اشتغال‌زایی و تولید ثروت به پیشرفت و حضور در میان کشورهای صاحب نام ختم می‌شود. جانمایی، دسترسی به حمل و نقل جاده‌ای و ریلی، تامین منابع طبیعی و انرژی و مدیریت صحیح طرح، ویژگی‌های تعریف طرح‌های توسعه فولاد هستند.
 
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران اشاره‌ای هم به طرح‌های توسعه فولاد شادگان داشت و افزود: خوزستان با دارا بودن منابع عظیم انرژی، دسترسی به آب‌های آزاد و منابع انسانی متخصص، یکی از مناطق مستعد برای اجرای طرح‌های توسعه است. فولاد شادگان در چندسال اخیر، با تولید پایدار، کمک شایانی به زنجیره فولاد کشور کرده است. اجرای طرح فولادسازی و دیگر طرح‌ها باید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند. حضور شرکت فولاد خوزستان و حمایت همه‌جانبه‌ این مجموعه می‌تواند در تسریع اجرای طرح‌ها موثر باشد.
 
امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان در این دیدار قرار گرفتن ایران در میان ده کشور تولید کننده‌ی فولاد را فرصت بی‌نظیر برای ارزآوری و توسعه زنجیره فولاد دانست و اظهار داشت: محصولات فولادی در صنایع مختلفی همچون: ساختمان‌سازی، کارخانه ها، راه‌های ارتباطی، انتقال انرژی و سیالات و ... به کار گرفته شده‌اند. این مسئله نشانگر تاثیر عظیم صنعت فولاد بر رشد و شکوفایی کشور است. در واقع فولاد یک صنعت، صنعت‌ساز است. راهبرد شرکت فولاد خوزستان تولید پایدار و صادرات‌محور است. البته این راهبرد با اولویت تامین شرکت‌های نوردی داخلی است.
 
ابراهیمی اشاره‌ای به طرح‌های توسعه فولاد خوزستان داشت و ادامه داد: در شهریورماه امسال کلنگ سه طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب، کارخانه اکسیژن و احداث نیروگاه اختصاصی ۵۲۰ مگاواتی برق به زمین خورد. سیاست فولاد خوزستان همواره حمایت از طرح‌های توسعه بوده و هست.
۶ اسفند ۱۴۰۰ ۰۰:۳۹
تعداد بازدید : ۶۱۶
کد خبر : ۱,۴۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید