اخبار

فولاد خوزستان در میان ۲۰ شرکت برتر کشور

فولاد خوزستان در میان ۲۰ شرکت برتر کشور
از آنجا که شرکت های برتر فهرست IMI-100 سهم زیادی در تولید ملی دارند، رسالت مرکز رتبه بندی شرکت های برتر در سازمان مدیریت صنعتی، شناسایی و معرفی این شرکت ها بوده است. لذا مانند سال های گذشته سازمان مدیریت صنعتی رتبه بندی سال ۱۴۰۰ شرکت های برتر ایران را برای بیست و چهارمین سال متوالی تهیه نمود. این فهرست با الهام از رسالت سازمان با فراهم نمودن آمار و اطلاعات شفاف و مفید در مورد بنگاه های اقتصادی کشور، فضای روشن تری از کسب و کار اقتصادی کشور ارائه می دهد و به مدیران، سیاست گذاران و پژوهشگران، یاری می رساند تا درک دقیق تری از ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه های اقتصادی بزرگ کشور بیابند.
سازمان مدیریت صنعتی با تهیه فهرستی از شرکت‌های برتر بر اساس ۳۳ شاخص، که در ۶ گروه «اندازه و رشد شرکت»، «سودآوری و عمکرد»، «صادرات»، «نقدینگی»، «بدهی»، «بازار» تقسیم بندی شده اند، تلاش نموده است تصویری سالانه و متکی به آمارهای کمی قابل اعتماد از چگونگی تغییرات در آرایش بنگاه ‌های بزرگ کشور و صنایع و فعالیت های اقتصادی مختلف در کنار یکدیگر ارائه دهد.
 
از این رو، بر اساس آخرین گزارش ارائه شده از سوی این سازمان بر اساس سال مالی ۱۳۹۹، شرکت فولاد خوزستان (هولدینگ) در میان ۵۰۰ شرکت‌ برتر ایرانی با ۴ پله صعود نسبت به دوره قبل موفق به کسب رتبه‌ نوزدهم از نظر میزان فروش شده است. 
 
بنابر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران، برای گزینش شرکت های برتر ایران، معیار فروش مبنای انتخاب قرار گرفته است، زیرا میزان اثرگذاری فعالیت یک بنگاه اقتصادی در ابعاد اقتصاد ملی، رابطه مستقیمی ‌با میزان فروش شرکت دارد. در واقع فروش شرکت، میزان تعامل بنگاه را با ساختار اقتصادی کشور نشان می‌دهد و مهم‌ترین خروجی نهایی یک شرکت تجاری محسوب می‌شود و ورود به عرصه رقابت جهانی تنها برای شرکت‌های بزرگ با فروش بالا میسر است. شایان ذکر است علاوه بر موقعیت برتر یاد شده، شرکت گروه توسعه‌ فراگیر فولاد خوزستان (هولدینگ) در گروه خدمات بازرگانی نیز به عنوان اول مجموعه این گروه شناخته و مورد تجلیل قرار گرفت.
 
گفتنی است، بیست ‌و ‌چهارمین سال انجام این رتبه‌بندی «همایش شرکت‌های برتر ایران» با حضور مقامات کشوری و مدیران شرکت های برتر ایران و همچنین نمایندگان شرکت فولاد خوزستان آقایان بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازاریابی، مهران عباس زاده مدیرعامل گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان و احمد بهدادی نیا کارشناس برنامه ریزی استراتژیک ۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با بیماری کرونا در سالن همایش‌های صدا‌ و‌ سیما برگزار شد. در روز همایش رتبه بندی شاخص فروش شرکت های برتر ایران و همچنین شرکت های پیشرو اعلام و مابقی شاخص ها رتبه بندی در روزهای آتی از طریق سامانه  IMI-100 سازمان مدیریت صنعتی ایران اعلام خواهد شد.
۵ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۷۹۵
کد خبر : ۱,۴۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید