اخبار

رزمایش مواسات و همدلی با همکاری شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

رزمایش مواسات و همدلی با همکاری شرکت فولاد خوزستان برگزار شد
رزمایش مواسات و همدلی (اهدای ۲۰۰۰ بسته معیشتی جهت کمک به خانواده‌های نیازمند کرونایی با حضور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) و مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی، رزمایش مواسات و همدلی (اهدای ۲۰۰۰ بسته معیشتی جهت کمک به خانواده‌های نیازمند کرونایی با حضور سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان، سردار نعمت الله باقری جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان، امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، دکتر علیرضا مخبر دزفولی قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی و جمعی از فرماندهان سپاه استان و مسئولان شرکت ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۰ در سالن تربیت بدنی مجتمع دویست دستگاه برگزار شد.
سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان با بیان این جمله که هدف‌گذاری دشمنان بر حوزه اقتصاد میهن اسلامی است، افزود: در چنین فضایی، شرکت‌های داخلی در جبهه صنعت و اقتصاد نقش بسزایی دارند. نقش شرکت فولاد خوزستان علاوه بر فعالیت‌های تولیدی، در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، زبان‌زد است. 
وی افزود: مجموعه عظیم فولاد خوزستان توانسته در شرایط سخت تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا تولید پایدار را حفظ کند، این مهم نشان از کار جهادی، حرکت در مدار انقلاب، وجود مدیران متعهد و متخصص و حضور کارکنان سخت‌کوش است. فعالیت‌های بزرگ این مجموعه از گذشته تا به امروز مشهود بوده است. هرگاه صحبت از عمل به مسئولیت‌های اجتماعی می‍ شود، نام مجموعه فولاد خوزستان در جایگاه الگوی موفق به میان می‌آید.
 
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان پیشگیری و درمان را دو راه مقابله با شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: در مقوله‌ی درمان کادر پزشکی، پرستاران و دیگر دست‌اندرکاران از همان روز اول جهادگونه و با جان و دل به بیماران رسیدگی می‌کنند. به راستی مدافعین سلامت، برازنده‌ی آنان است. در بحث پیشگیری و به دنبال فرمان مقام معظم رهیری (مدظله‌العالی) مبنی بر حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا، بسیج به میدان آمد و با راه‌اندازی طرح شهید سلیمانی به صورت خانه به خانه و در کنار کادر درمان شروع به فعالیت کرد. موضوعی که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هم بر آن تاکید کردند و فرمودند: بهره‌گیری از نیروهای بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهد کرد. این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین در سراسر کشور به اجرا درآمد. 
شاهوارپور در پایان اظهار داشت: همه‌گیری ویروس کرونا خانواده‌های کم‌برخودار را متاثر کرده است. هزینه‌های گزاف درمانی و بیکاری شرایط معیشتی را سخت کرده است. بسیج به دنبال وظیفه‌ی ذاتی خود، یعنی در کنار مردم بودن، اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی نمود. البته در این میان نقش سازنده‌ی شرکت‌های بزرگ صنعتی به مانند فولاد خوزستان امیدبخش است. انتظار می‌رود با تشویق دیگر نهادها و شرکت‌های استان طرح توزیع بسته‌های معیشتی به صورت هفتگی انجام شود. از ابتدای سال بیش ۲۵۰ هزار بسته‌ی معیشتی در میان نیازمندان توزیع شد.
پیش از سخنان سردار شاهوارپور امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عمل به مسئولیت‎‌های اجتماعی را از ارزش‌های سازمانی فولاد خوزستان دانست و افزود: مسئولیت‎‌های اجتماعی در بنگاه‌های اقتصادی یعنی مشارکت فعالانه در رسیدگی به اقشاری که با مشکلات و مسائل مختلف مواجه هستند. مجموعه فولاد خوزستان همواره عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را جز ارزش‌های سازمانی دانسته و برای شکوفایی و رفع محرومیت مناطق اطراف شرکت از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است. 
وی افزود: یاری‌رسانی به ساکنان مناطق سیل زده، اجرای پروژه های عمرانی، فرهنگی و درمانی در مناطق محروم، حمایت همه جانبه از کادر درمانی استان خوزستان در مقابله با ویروس کرونا و اهدای بسته های معیشتی، بخشی از این خدمات رسانی از سوی فولاد خوزستان به شمار می‌آید.
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گریزی هم به محدودیت‌های برقی اخیر زد و افزود: امسال با توجه به کمبود تولید برق، فولاد خوزستان بخش قابل توجهی از تولید خود را از دست داد. یکی از دلایلی که فولاد خوزستان محدودیت‌های برق را تمام و کمال پذیرفت، جلوگیری از خاموشی‌های شهری بود، این در حالی بود که بخش قابل توجهی از تولید مجموعه به دلیل محدودیت‌های برق از دست رفت. همه‌گیری بیماری کرونا، باعث به وجود آمدن مشکلات مختلف از جمله مشکلات معیشتی و تحمیل هزینه‌های درمان بر خانواده‌های کم‌برخوردار شده است. فولاد خوزستان به سهم خود و در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی اقدام به تهیه و توزیع دو هزار بسته معیشتی کرده است. البته این حرکت پیش از این آغاز شده است و به صورت مستمر این فعالیت ادامه دارد.
ابراهیمی در پایان از اراده‌ی جدی فولاد خوزستان در تملک سهام فولاد اکسین گفت و ادامه داد: یکی از دغدغه‌های مدیران فولاد خوزستان تملک سهام فولاد اکسین است. فولاد اکسین فرزند جداشده از مادر است که می‌بایست هرچه زودتر و به همت مسئولان استان به دامن مادر برگردد. یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت فولاد خوزستان راه‌اندازی ماشین ریخته‌گری اسلب عریض با سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیون یورویی است که مواد اولیه خط تولید فولاد اکسین را تامین می‌کند. در کنار این طرح، دو طرح اکیسژن چهار و احداث نیروگاه ۵۲۰ مگاواتی از دیگر طرح‌های توسعه‌ای فولاد خوزستان هستند که در آینده‌ی نزدیک آغاز خواهد شد و در کنار تملک فولاد اکسین، به دستیابی تولید سیزده میلیون تنی در افق ۱۴۰۴ کمک می‌کنند.
گزارش خبرنگار ما حاکی است، رزمایش مواسات و همدلی (اهدای ۲۰۰۰ بسته معیشتی جهت کمک به خانواده‌های نیازمند کرونایی) با رمز یا اباعبدالله الحسین (ع) از سوی سردار حسن شاهوارپور و با همکاری حوزه مقاومت بسیج کارگری شهید بقایی فولاد خوزستان، مدیریت خدمات و امور اجتماعی، واحد ارتباطات منطقه‌ای و روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان انجام شد.

3

216

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰:۴۵
تعداد بازدید : ۵۶۱
کد خبر : ۱,۱۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید