7463
 
3754
شرکت صنعت فولاد شادگان، یکی از هفت طرح فولاد استانی است که براساس سیاست های جدید دولت محترم تدبیر و امید، 65 درصد سهام آن به شرکت فولاد خوزستان واگذار شده است. 
این طرح، به لحاظ اهمیت توسعه ای آن در محرومیت زدایی، شکوفایی اقتصادی، اشتغال زایی برای افراد بومی و افزایش تولید با تاسیس یک کارخانه پیشرفته صنعت زیربنایی فولاد با امکان توسعه و دهها امتیاز دیگر، قابل توصیف به مرواریدی درخشان در صدف منطقه ای محروم است. موقعیت جغرافیایی و استراتژیک این طرح در نزدیکی تالاب ملی شادگان و فاصله اندک آن با اسکله ی اختصاصی فولاد در بندر امام خمینی(ره)، مزیتهای ویژه و بزرگی بلحاظ دسترسی و ترابری آسان به این طرح استانی بخشیده که همواره در صنعت فولاد به عنوان عواملی مهم و تاثیرگذار در جانمایی ها مطرح است.
مختصات و مزایای طرح:
این شرکت شامل دو بخش اصلی احیاء و فولادسازی می باشد که ویژگی متمایز آن در بین طرح های استانی فولاد، استفاده از آخرین فناوری احیاء مستقیم ایرانی Persian reduction) PERED)  یا پِرِد، مطابق با فناوری روز دنیا در این زمینه است. با توجه به موقعیت جغرافیایی طرح و وسعت 260 هکتاری آن در منطقه محروم شادگان، امید است راه اندازی دو بخش اصلی احیاء و فولادسازی تصویب شده ی آن در فاز اول، با هدف افزایش ظرفیت کشور در تولید آهن اسفنجی 800 هزار تن تا یک میلیون تن در نظر گرفته شده است. 
نگاهی به آینده طرح و نیازهای آن:
درخصوص بخش فولاد سازی با پیشرفت 35 درصد، مذاکراتی با شرکت های داخلی و خارجی از جمله فولادگسترش و mcc  چین در حال انجام است تا در صورت حصول توافق در زمینه برنامه های توسعه فولاد شادگان قراردادهایی منعقد گردد.
توضیح اینکه برای بخش فولادسازی قرار است ظرفیت اولیه کارخانه، یک میلیون تن شمش بیلت درسال باشد.
همچنین برنامه توسعه آینده فولادسازی شادگان طی دو فاز پیش بینی گشته که قرار است هرکدام یک و نیم میلیون تن فولاد مذاب را ریخته گری کرده و جمعا 3 میلیون تن شمش اسلب ظرفیت تولید داشته باشند.
پیش بینی می شود به منظور اجرای این توسعه در دو فاز، حداقل 200 هکتار زمین، علاوه بر مساحت موجود طرح مورد نیاز باشد. همچنین برای اجرای دو فاز یاد شده آب صنعتی بیشتری مازاد بر آب تامین شده فعلی مورد نیاز خواهد بود که حتما باید پیش بینی های لازم برای آن صورت گیرد.
امید است به لطف الهی، با تلاش نیروهای دست اندرکار و توجه مسئولین و عنایت بیش از پیش دولت محترم تدبیر و امید، علاوه بر راه اندازی قریب الوقوع این طرح، امکان توسعه این طرح ملی فراهم گردد و افق تازه ای برای شکوفایی بیش از پیش منطقه شادگان و آینده ای روشن تر و بهتر برای جوانان و شهروندان شریف این منطقه از استان خوزستان و میهن عزیز اسلامی گشوده گردد.
نشانی: تهران، ملاصدرا، خ شیراز شمالی،خیابان پردیس غربی ،پلاک 55 ، ساختمانشرکت  فولاد خوزستان، طبقه 5
تلفن گویا :02141089000
تلفن:02188061400
فاکس: 02188215208
کدپستی:1991843656
نشانی دفتر کارخانه : اهواز - کیلومتر 10 جاده بندر امام  خمینی (ره)

تلفن گویا:06132138080

کدپستی:6178813111
پست الکترونیک: Info@ksc.ir

صندوق پستی :1378